MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 31 maja
im. Anieli, Petroneli

Policyjne działania „Czerwone światło”. Mobilne Centrum Monitoringu w walce z piratami drogowymi

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 20 października 2017, 7:37
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu każdego dnia dbają o poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu wałbrzyskiego. Ostatnio, na skrzyżowaniu ulic de Gaulle, Uczniowskiej i Wrocławskiej, wykorzystując Mobilne Centrum Monitoringu, w „oku” kamery obserwowali kierujących, niestosujących się do sygnalizacji świetlnej.

W celu poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu wałbrzyskiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zorganizowali działania pod kryptonimem „Czerwone światło”. Do działań wykorzystane zostało Mobilne Centrum Monitoringu z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Skrzyżowania ulic de Gaulle, Uczniowskiej i Wrocławskiej oraz Armii Krajowej i Parkowa, nie zostały wybrane przypadkowo. W tych miejscach kierowcy często nie stosują się do sygnalizacji świetlnej, co powoduje zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas działań funkcjonariusze obserwowali na monitorze zachowania kierowców. W przypadku zauważenia kierującego jadącego niezgodnie z przepisami ruchu drogowego informacje o nim przekazywali najbliższemu patrolowi Policji. Podczas działań monitorowane były również zachowania pieszych. W sumie funkcjonariusze skontrolowali 40 pojazdów. Nałożono 35 mandatów karnych oraz skierowano 2 wnioski do Sądu.

Mobilne Centrum Monitoringu to pojazd pełny monitorów i komputerów. Samochód w niczym nie przypomina radiowozu, więc i kierowcy nie czują przed nim respektu. Należy dodać, ze Mobilne Centrum Monitoringu może być umiejscowione nawet 500 m od wybranego skrzyżowania. Kierowcy muszą pamiętać o tym, że nigdy nie wiadomo kiedy kolejny raz zawita do Wałbrzycha i które skrzyżowanie będzie monitorowane.

Czytaj również

Kradzieże i włamania

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Raport prezydenta

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~horacy 20-10-2017 10:06
nasza policja drogowa powinna częściej jeździć na szkolenia organizowane przez policje krajów zachodnich i od nich pobierać nauki. tamtejsze służby doskonale wiedzą, że to kierowca jest najważniejszym uczestnikiem ruchu drogowego i od jego zachowania na drodze zależy wiele, ale nie wszystko. dlatego poza najprostszą rzeczą jaką jest prewencyjne represyjne karanie użytkowników dróg (tych z włączonym mózgiem i tych z wyłączonym) policja musi skutecznie reagować i arbitralnie wpływać w zarządach dróg na stosowanie takich rozwiązań komunikacyjnych i zabezpieczeń, które ułatwiają i usprawniają jazdę kierowcom, a wręcz wyprzedzają ich działania i przewidują niekorzystne zachowania na drodze. dotyczy to zwłaszcza skrzyżowań i miejsc potencjalnie kolizyjnych. przykład to rozwiązania norweskie..
~Troll 20-10-2017 18:46
Och ~horacy!Jak tak możesz nawoływać naszych Sz.Policjantów do pobierania nauk u "zachodniaków", skoro oni nie posiadają żadnych kapelanów etatowych ani też nie jeżdżą na żadne pielgrzymki motywacyjne!
~Noval 21-10-2017 7:29
Szczególnie niebezpieczni są kierowcy jeżdżący niemieckimi samochodami; im ktoś chyba powiedział,że są ;mistrzami; kierownicy i mogą mieć w nosie przepisy i innych kierowców,a to nie prawda- ich graty też nie są pancerne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Więcej motocyklistów

Wałbrzych Centrum

Areszt za rozbój

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Bał się żony