MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Policjant rozmawiał z uczniami m.in. o bezpieczeństwie w sieci

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 26 maja 2019, 6:39
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjant prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu spotkał się w tym tygodniu z młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 26 oraz Zespołu Szkół nr 7 w Wałbrzychu. Z uczniami podstawówki funkcjonariusz rozmawiał o bezpieczeństwie w sieci, hejcie w internecie oraz zbliżających się wielkimi krokami wakacjach, a z młodzieżą szkoły średniej o handlu ludźmi.

Asp. szt. Tomasz Łabędź przedstawił uczniom, jak bezpiecznie korzystać z telefonu komórkowego, tabletu oraz komputera. Większość tych urządzeń posiada stały dostęp do internetu, a to niesie za sobą ryzyko, iż niepożądane treści mogą trafić do najmłodszych lub też ich dane mogą zostać wykradzione i wykorzystane przez przestępców.

Funkcjonariusz promował także film, który w 2018 roku powstał w ramach akcji „Bezpieczny wałbrzyszan – bezpieczna szkoła” pt. „Hejt w internecie”. Przestrzegł młodzież, że nawet anonimowe – ale niezgodne z przepisami prawa komentarze, czy wypowiedzi - umieszczone na portalach społecznościowych oraz informacyjnych, mogą nieść za sobą konsekwencje prawne dla ich autorów.

Podczas zajęć poprowadził również dyskusję na temat możliwości spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież w okresie wakacji oraz zagrożeniach wynikających z korzystania z niestrzeżonych kąpielisk. Ponadto omówił w pełni zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie poruszać się rowerem i komunikacją miejską. Nie obyło się bez informacjach o ruchu pieszych.

W zajęciach przeprowadzonych w Zespole Szkół nr 7 funkcjonariusz przedstawił młodzieży problematykę handlu ludźmi. I w tym przypadku uczniowie mogli zobaczyć film mający na celu uzmysłowienie nastolatkom, z jakim problemem mogą się spotkać w przyszłości i na co należy zwrócić szczególną uwagę, by się przed nim uchronić.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Miłośnik gier

Nowe przedszkole

Doposażają uczniów

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Jja 26-05-2019 21:33
To zamiast godła krzyże teraz w klasach wieszają?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożegnali szkołę

Odtworzą krzyż

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Popierają Dudę

Miasto broni strażników