Czytających: 4309

Wałbrzych: Policjant na podium

Wtorek, 16 lipca 2019, 18:46
Aktualizacja: Środa, 17 lipca 2019, 10:47
3. miejsce w swojej kategorii wiekowej zajął asp. szt. Tomasz Łabędź – policjant Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu – podczas zawodów w kolarstwie szosowym. VII Memoriał Sławomira Rubina będący V etapem Klasyków Ziemi Łódzkiej odbył się w minioną niedzielę w Tuszynie koło Łodzi.

Kolarze w kategorii Masters M40 i M50 mieli do pokonania cztery 22,5-kilometrowe rundy. Start i meta usytuowane zostały w Tuszynie, a trasa przebiegała także przez pobliskie miejscowości. Lista startowa w obu kategoriach obejmowała łącznie kilkudziesięciu zawodników.

Asp. szt. Tomasz Łabędź w klasyfikacji generalnej obu kategorii znalazł się na 8 pozycji, a w kategorii M40 uplasował się na najniższym stopniu podium, pokonując 90 kilometrów w czasie 2:15:11. Wałbrzyski policjant na finiszu przegrał z liderem o jedyne 5 sekund, a do drugiej pozycji stracił sekundę mniej.

Przypominamy, że wałbrzyski funkcjonariusz przygodę z kolarstwem szosowym rozpoczął w 2005 roku, natomiast pierwsze poważne starty zaliczył w roku 2010. Wtedy to uzyskał licencję zawodnika kategorii Masters. Do tej pory asp. szt. Tomasz Łabędź wziął udział w kilkudziesięciu imprezach zorganizowanych na terenie Polski oraz wystartował w kilku zawodach na terytorium Austrii. Reprezentujący na co dzień klub Huzar Bike Academy zawodnik w ostatnich trzech latach 6-krotnie uplasował się na najniższym stopniu podium w kat. M-40. Dwa lata temu m.in. zdobył brązowy medal podczas zawodów w Złotoryi, Zagrodnie i dwukrotnie w Sokołowie Podlaskim, a w 2016 roku zajął 3 miejsce podczas imprezy sportowej w Parzęczewie.