MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Policjanci uratowali dwoje młodych ludzi

Wiadomości: Region
Niedziela, 11 sierpnia 2013, 5:55
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Poznali się na czacie internetowym. Postanowili spotkać się w Świebodzicach na drugim krańcu Polski, aby popełnić samobójstwo. Miejsce ich pobytu zostało ustalone przez policjantów ze Świebodzic. Teraz oboje młodzi ludzie są już w swoich domach i dziękują policjantom za uratowanie życia.

Dyżurny Komisariatu Policji w Świebodzicach otrzymał informację z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, o młodych ludziach, którzy na terenie Świebodzic chcą popełnić samobójstwo. Młoda dziewczyna w korespondencji sms-owej przekazała informację o swoich zamiarach koleżance, która zachowując zimną krew o zdarzeniu powiadomiła policję w Lublinie.

Jak ustalili policjanci dwójka młodych ludzi w wieku 18 - 21 lat poznała się na czacie internetowym - czacie ludzi z depresją. Po zapoznaniu zdecydowali się na spotkanie celem realizacji postanowienia, jakim miało być samobójstwo.

Podjęte przez policjantów ze Świebodzic natychmiastowe działania doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu młodych ludzi. Zostali oni przewiezieni do komisariatu, tam zaopiekowali się nim policjanci, którzy zaproponowali kontakt z psychologiem, lekarzem a przede wszystkim nie dopuścili do targnięcia się na własne życie. W trakcie kilkugodzinnego pobytu w jednostce policjanci nakarmili młodych ludzi, udostępnili pokój aby spokojnie z nimi porozmawiać, skontaktowali z ich rodzicami a gdy emocje opadły odtransportowali na pociąg.

Kilkanaście dni od zdarzenia na ręce policjantów ze Świebodzic wpłynęły podziękowania za okazanie pomocy i za to, że nie byli obojętni. Dziś wiemy, że u młodych ludzi wszystko jest w porządku, mają ze sobą stały kontakt i wiedzą, że gdyby nie pomoc i szybka reakcja policjantów cała historia mogła zakończyć się tragicznie.

źródło: www.swidnica.policja.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Miasto broni strażników

Zapalniczką po karoserii

Obwodnica – nowe informacje

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~jj 11-08-2013 13:33
Brawo Policja!!!!!!!!!!!!!!!
~księgowy 11-08-2013 17:49
Jupi-ordery i medale się należą,jesteście bardzo dzielni,aż łezka się w oku kręci:)
~kali 11-08-2013 19:26
:D ale czubki następnym razem jak by chcieli samobójstwo popełnić to niech TUSKA rozwala najpierw albo cały ten burdel w sejmie :D
~oooo 11-08-2013 21:54
Księgowy,twoja inteligencja jest porażająca
~Mora 16-08-2013 11:58
Tak, na pewno dziękują za uratowanie życia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sam się okradł...

Duda w Wałbrzychu

Udaremniona transakcja

Wyłudzili kredyty

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?