MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Policjanci rywalizowali w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 25 marca 2019, 13:23
Aktualizacja: 13:25
Autor: PAW
Fot. KMP Wałbrzych
56 zawodników i zawodniczek wystartowało w Mistrzostwach Polski Policjantów w Tenisie Stołowym, które w miniony weekend odbyły się w Wałbrzychu. Dolnośląscy policjanci, którzy byli gospodarzami imprezy, wyraźnie zaznaczyli swój udział już w turnieju drużynowym, gdzie zdobyli brązowy medal. Wśród zawodników do 40 lat tytuł wicemistrzowski wywalczył Przemysław Rybikowski (KPP Polkowice), a w starszej kategorii tuż za podium, na czwartym miejscu uplasował się Ewaryst Zasadziński (KWP Wrocław).

Po raz pierwszy w historii mistrzostwa Polski policjantów w tenisie stołowym odbyły się na ziemi dolnośląskiej, a konkretnie w Hali Widowiskowo-Sportowej Aqua-Zdrój w Wałbrzychu. W zawodach wzięło udział 15 policyjnych reprezentacji tenisistów stołowych z poszczególnych garnizonów, na które złożyło się łącznie 56 zawodników i zawodniczek.

Sobotnie zmagania rozpoczęły się punktualnie o godzinie 10, by z uwagi na bardzo wyrównany poziom i zacięte pojedynki wyłonić zwycięzców dopiero po blisko 10 godzinach sportowej walki. Gospodarze imprezy po zwycięstwach w grupie nad policjantami z Kielc, Olsztyna oraz Gdańska zameldowali się w ćwierćfinale, gdzie pokonali funkcjonariuszy z Radomia. Dolnoślązacy w półfinale po dramatycznych pojedynkach, w których o zwycięstwach decydowały pojedyncze piłki ulegli reprezentacji KWP Rzeszów 3:2. Funkcjonariusze z dolnośląskiego garnizony ostatecznie dzień zakończyli zwycięstwem wygrywając mecz o brązowy medal z reprezentacją KWP Kraków.

Następny dzień obfitował jedynie w pojedynki indywidualne w dwóch kategoriach wiekowych, do 40 lat i powyżej tej granicy wieku. W młodszej z kategorii funkcjonariusz KPP Polkowice, Przemysław Rybikowski dotarł do półfinału, w którym spotkał się z broniącym tytułu Piotrem Mojką (KWP Gdańsk). Gdańszczanin rozpoczął mecz od szybkiego prowadzenia w setach 2:0 i był na prostej drodze do finału. W niewyjaśnionych okolicznościach od tego momentu przebieg rywalizacji na pingpongowym stole nabrał zupełnie innego przebiegu i to reprezentant gospodarzy ostatecznie cieszył się ze zwycięstwa 3:2. Warto wspomnieć, że obaj zawodnicy spotkali się dzień wcześniej w turnieju drużynowym, gdzie wyraźnie lepszy był zawodnik z województwa pomorskiego. Polkowicki funkcjonariusz, po finałowej porażce z Arturem Kowalem (KWP Bydgoszcz), ostatecznie wywalczył tytuł wicemistrza Polski.

W kategorii najbardziej doświadczonych zawodników po stronie gospodarzy walczyło, aż czterech tenisistów stołowych. Najlepsze miejsce zajął Ewaryst Zasadziński (KWP Wrocław), który po wielu pojedynkach dotarł, aż do meczu o brązowy medal, w którym uległ Robertowi Wróblowi (KWP Rzeszów). Rzeszowianin chwile wcześniej po spektakularnym pojedynku, w którym jeden z setów zakończył się wynikiem 22:20, pokonał w stosunku 3:2 również drugiego z przedstawicieli gospodarzy, Dariusza Butryma (KPP Lubań).

Organizatorem Mistrzostw Polski Policjantów w Tenisie Stołowym – Wałbrzych 2019 pod honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, nadinspektora Tomasza Trawińskiego był Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego Zawody odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej Aqua-Zdrój w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
38%
Złości
1
13%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Uzdrowisku rozegrano Roland Szczawno

Kierowcy nie przebierają w słowach

Już jutro Wałbrzych pobiegnie z Invest Parkiem

Kolejny złoty krążek dla jednej z Herosek z Boguszowa–Gorc

Sport połączył szkoły z Wałbrzych i Hradca Králové

Prezydent Szełemej wysoko oceniony w rankingu Newsweeka

Chcą zlikwidować piece

Piłkarska klasa okręgowa: MKS blisko spadku