MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

Pola Nadziei 2017

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 17 października 2017, 8:06
Aktualizacja: 15:16
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na terenie wałbrzyskiego hospicjum im. Jana Pawła II odbyła się kolejna, XII edycja międzynarodowej akcji pod nazwą "Pola Nadziei", podczas której młodzież i dzieci z wałbrzyskich szkół i przedszkoli sadziły cebulki żonkili.

"Pola Nadziei" to akcja zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii przez Organizację charytatywną Marie Curie Cancer Care. Główną ideą akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na los osób termalnie chorych, u kresu życia a także zbieranie funduszy i edukacja a żonkile jako międzynarodowy symbol nadziei mają przypominać o osobach nieuleczalne chorych, cierpiących, będących na końcu swej drogi.

- Na dzisiejsze sadzenie żonkili miało przyjść około 300 dzieci. W tej akcji chodzi o uwrażliwienie na choroby, na pomoc dla ludzi, którzy są trwale unieruchomieni, którzy wymagają stałej opieki, którzy potrzebują wsparcia bliskich. W tym roku październik we wszystkich polskich hospicjach upływa pod hasłem: "Opiekun nie musi zostać sam". Dotyczy to tych wszystkich, którzy się opiekują ludźmi chorymi, którzy nie zawsze są medykami - najczęściej są to rodziny, bliscy, znajomi, czasem sąsiedzi. Niestety nasze realia są bardzo przykre. Brakuje osób do opieki nad ludźmi starszymi, chorymi, którzy wymagają niezbędnej pomocy, bardzo często w ciągu całej doby. Takim opiekunem może być ktoś znajomy, sąsiad, kolega, ktoś bliski. Potrzeby są ogromne i nie dotyczy to tylko opieki paliatywnej - powiedział Marek Karolczak z wałbrzyskiego hospicjum.

Czytaj również

Wałbrzych otwiera 4 szkoły dziennie

Materac a kręgosłup – jak dobrać materac mając problemy z kręgosłupem?

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~mb 17-10-2017 10:55
jestem takim opiekunem mojego taty, dobrze, że jest:)) chociaż czasami jest naprawdę bardzo ciężko....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dostali przyłbice

Dotacja na zabytki

Raport prezydenta

Ranking kredytów gotówkowych

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje