MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pokonać smog

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Wtorek, 4 lutego 2020, 6:38
Aktualizacja: Środa, 5 lutego 2020, 9:13
Autor: red
Fot. organizatorzy
Miejska Biblioteka Publiczna Centrum Kultury w Boguszowie Gorcach zaprasza na bezpłatne prelekcje, szkolenia i konsultacje dla mieszkańców powiatu wałbrzyskiego "Pokonaj smog – ratuj zdrowie i klimat", który odbędzie się 6 lutego 2020 r. o godzinie 17:00.

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie, na którym dowiesz się:
☑ Jak zapewnić sobie czystą energię i oszczędzić pieniądze?
☑ Z jakich środków skorzystać i nie popełnić błędów? (w tym: program Czyste Powietrze, Mój Prąd, dotacje samorządowe)
☑ Skąd się bierze smog, jak wpływa na zdrowie i jak się przed nim chronić?
☑ Co ma wspólnego zanieczyszczenie powietrza ze zmianami klimatu?

W Programie:

Część I.
☑ Skutki i przyczyny zanieczyszczeń powietrza oraz kryzysu klimatycznego.
☑ Czym jest smog?
☑ Główne rodzaje zanieczyszczeń i szkodliwe substancje oraz ich wpływ na zdrowie
☑ Zanieczyszczenie powietrza w Polsce, na Dolnym Śląsku i w gminie: skąd czerpać wiarygodne informacje?
☑ Smog i kryzys klimatyczny: jak na siebie wpływają, jakie są prognozy na przyszłość?

Część II.
Jak zadbać o dobrą atmosferę w swoim domu: prezentacja kalkulatora efektywności energetycznej EKODOM. Dyskusja z mieszkańcami.

Jak pozbyć się smogu i przeciwdziałać zmianom klimatu, jednocześnie oszczędzając pieniądze na rachunkach za prąd i ogrzewanie?
Ekologiczne źródła ogrzewania: koszty, korzyści i środki, z których można skorzystać (program Czyste Powietrze, Mój Prąd, ulga termomodernizacyjna, programy lokalne)

Część III.
Sesja konsultacyjno-doradcza na temat źródeł finansowania oraz najczęstszych błędów i problemów z pozyskaniem pieniędzy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
63%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

O sytuacji w Wałbrzychu

Dostarczą żywność

Dwa nowe przypadki

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Księgowy 4-02-2020 8:38
mog nie jest szkodliwy dla zdrowia Polaków, gdyż zjawisko to w naszym kraju praktycznie nie występuje! Etymologia pojęcia „smog” wskazuje na połączenie słów smoke – dym i fog –mgła. Smog występuje przy mglistej pogodzie której towarzyszy duże zanieczyszczenie powietrza pyłami i gazami wytwarzanymi przez ludzi w toku działalności produkcyjnej oraz grzewczej. Pyły i gazy tworzą we mgle zawiesinę, która utrzymuje się blisko ziemi tak długo jak długo utrzymuje się mgła.
idler73 4-02-2020 10:17
do: ~Księgowy (8:38)
@ksiegowy, od lat wiem, że masz nie równo pod kopułą, niestety jak widzę, stan się pogarsza. Pewnie twoim zdaniem plastik też nie jest szkodliwy, a węgiel wręcz zdrowy ! Są dni, kiedy w Wałbrzychu nie da się oddychać, ponieważ dym z kominów tworzy zawiesinę w powietrzu tak gęstą jak twoja głupota. Ludzie mający problemy z drogami oddechowymi lub sercem odczuwają to natychmiast kmiocie. Nie wypisuj bzdur wyssanych z ... nawet nie chce myśleć skąd. Smog nie jest szkodliwy ...
~Księgowy 4-02-2020 11:20
do: idler73 (10:17)
Ta zawiesina o której pierdzielisz nie spełnia definicji smogu. Do jej likwidacji wystarczy wprowadzić ograniczenia w poruszaniu się po miastach dla osobowych aut diesli bez filtra DPF, bo zaczęła ona występować około 10 lat temu po masowej motoryzacji ludności . Wcześniej to było zjawisko u nas nie znane mimo masowego używania węgla do palenia w piecach.
~Plastikowy Romek 4-02-2020 12:22
do: idler73 (10:17)
Oczywiście,że plastik nie jest szkodliwy.Tak jak pistolet w szufladzie.Jak będziesz żarł plastikowe rury czy nakrętki to pewnie cię po tym nawet nie przeczyści.Produkty spalania,owszem.Ale to już nie jest plastik. A na przeczyszczenie weź sobie swój trujący węgiel i przestań oglądać TVN.
~HAZAEL 4-02-2020 9:34
Na spotkanie przyjedzie prezydent Wałbrzycha by przekonać wieśniaków to walki ze smogiem, tak skutecznie jak to robi w moim pięknym mieście.
~Wałbrzych 4-02-2020 13:38
Znowu poje bani pisowcy wypisują bzdury.
~olo 4-02-2020 16:02
Walka ze smogiem polega na zmianie sposobu opalania , nie węglem lub śmieciami a gazem ,prądem ,lub olejem opałowym , aby ogrzewać tak ogrzewać musi rząd dostosować cene gazu prądu do zarobków inaczej smog jest nie do pokonania
~Otak 4-02-2020 18:57
Czegoś tu nie rozumiem,jeżeli co roku maleje ilość piecy bo montuja gazowe ,elektryczne i nie ma jak twierdzą eko barany czym oddychac to 10,15 i więcej lat temu to czemu my jeszcze zyjemy?? ja 60+
~ksiegowy 4-02-2020 19:59
do: ~Otak (18:57)
A na dodatek 10 lat temu i wcześniej zimy były o wiele mroźniejsze i palono na potege a zadnego smogu nikt nie widział. Az dziwne ze wszyscy nie powymierali.
~kangur 4-02-2020 22:09
Mam pytanie, czy posiadanie plastikowych pieniędzy, np. dolarów australijskich w Wałbrzychu będzie nielegalne ?
~lol 5-02-2020 9:25
do: ~kangur (22:09)
Tak urzędnicy je tobie jak najszybciej zabiorą i wydadzą, Polacy z UK boją się wracać do Wałbrzycha w obawie przed utratą funciaków😂

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mniej pasażerów w autobusach

"Trzynastki" w kwietniu

"32" zawiesza kursy

Wyróżnienie dla Szczawna

SM "Podzamcze" reaguje