MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Pokazy odlewania z masy porcelanowej w wałbrzyskim Muzeum

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 12 sierpnia 2016, 13:01
Autor: red
Fot. organizatorzy
W ramach Festiwalu Zabytków Techniki, Muzeum Porcelany zaprasza na pokazy odlewania z masy porcelanowej oraz wykłady na temat historii wałbrzyskiego przemysłu ceramicznego.

W dniach 13-14 sierpnia (sobota i niedziela) w godzinach od 12:00- 15:00, Muzeum Porcelany organizować będzie wykłady oraz pokazy odlewania z masy porcelanowej w formach.

Potęgę wałbrzyskiego przemysłu, oprócz kopalń, koksowni, przemysłu włókienniczego, maszynowego, szklarskiego, tworzyły także fabryki produkujące porcelanę.

Podczas odwiedzin Muzeum będziecie Państwo mogli uzyskać wiele cennych informacji na temat historii wałbrzyskiego przemysłu ceramicznego, dowiedzieć się jak powstaje porcelana, a zaproszeni przez nas goście, na co dzień związani z produkcją porcelany, wyjaśnią zagadnienia dotyczące technologii i odpowiedzą na zadawane pytania.

Udział w wydarzeniu - cena biletu wstępu.

Muzeum Porcelany w Wałbrzychu - ul. 1 Maja 9, 58-300 Wałbrzych.

Czytaj również

Popierają Dudę

Czysto na Chełmcu

Festiwal odwołany

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~pilot 12-08-2016 22:45
Zapraszają na pokazy odlewania masy ceramicznej a czemu nie zapraszają do pracy w fabryce porcelany stołowej Książ czy Wałbrzych. Czarna dziura zakurzony POpiołem. Wałbrzych Pytam się kto kto jest. Winny tej sytuacji POpaprancy jeszcze trochę a padnie fp Krzysztof i i nastąpi czas histori Porcelany znanej nacałym swiecie Tyle mojego wpisu koniec
~Jaan 13-08-2016 11:00
I znów pytanie jak bumerang: - gdzie są formy-matki z wałbrzyskich manufaktur ceramicznych? Były to obiekty nawet z XVIII wieku. Nikt się tym nie interesuje ! A przecież to nasze bogactwo narodowe !!!
~ 14-08-2016 21:26
Nie tylko formy matki nie wiadomo gdzie sa. Co sie stalo z pamiatkami gorniczymi, mapami, dokumentami zbieranymi przez inz. Kosmatego. Gdzie to wszystko jest. Dlaczego nie wyciagnieto konsekwencji wobec dyr muzeum, ktory doprowadzil do zniszczenia cennych odbitek geologicznych. Moze nalezaloby kogos zainteresowac tymi sprawami?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ruszyły próby

Wraca stand–up

Zagospodarowali szczyt

Nowość SILENTlive

Drugie spotkanie z BMK