MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

Pokażą światu, że Wałbrzych jest... no jaki?

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 20 sierpnia 2010, 13:05
Aktualizacja: Sobota, 21 sierpnia 2010, 8:27
Autor: red
Organizatorzy akcji
Fot. red
Grupa młodych wałbrzyszan postanowiła nakręcić Lipdub – rodzaj teledysku złożonego z jednego, nieprzerwanego ujęcia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dopiero wczoraj, czyli na 9 dni przed planowaną akcją, odbyło się pierwsze spotkanie zainteresowanych.

Organizatorzy wyraźnie mają pomysł i ambicję – do zabawy planują wciągnąć wszystkich mieszkańców. Deklarują też, że to pierwszy tego typu Lipdub w Wałbrzychu, co nie do końca jest prawdą. Poprzedni jakiś czas temu nakręcili studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa na konkurs telewizji TVN i wystąpili w nim przedstawiciele zarówno szkół podstawowych, gimnazjów jak i liceów. Różnica jest tylko taka, że studenci ze względu na niepewną pogodę oraz kłopoty z oświetleniem, zdecydowali się ograniczyć plan filmowy do pomieszczeń PWSZ-tki.

Młodzież jest bardziej ambitna – operatorzy Jacek Gruszka i Krystian Olech, wyposażeni w specjalną kamerę, przejdą przez ratusz wykorzystując m.in. windę, następnie zamkniętymi ulicami dojdą do rynku, gdzie po akcji obsypywania kamery piaskiem, trafią na szczyt Biblioteki pod Atlantami, skąd ostatnim ujęciem obejmą roześmianych uczestników ułożonych w gigantyczny napis.
– To nie jest Lipdub studencki. Będziemy pierwsi, którzy zintegrują całe miasto i pierwsi, którzy nakręcą go całkowicie na powietrzu – deklaruje Anna Mierczyńska, prowadząca spotkanie, na którym zjawiło się około 25 osób. – Pogodą się nie martwcie. Nawet, jeśli będzie padać, my i tak tam będziemy i nakręcimy teledysk.

A deszcz nie tyle co popsuje całą zabawę, o ile nie pasuje zupełnie do piosenki, jaką wybrali organizatorzy – wakacyjnej „Idę na plażę”, zespołu Video.
– Zaczynamy 28 sierpnia o 9.00 rano pod Ratuszem. Przyjdźcie odświętnie ubrani, żadnych ciemnych kolorów, a kto się nie wstydzi, niech założy strój kąpielowy. I nie zapomnijcie o rekwizytach – piłkach, kapeluszach, itp. - zachęcała Anna Mierczyńska.

W akcję zaangażowany jest także dobrze znany czytelnikom Wałbrzyszka, Mateusz Rambacher, który podjął się załatwienia prawa do wykorzystania utworu oraz innych pozwoleń potrzebnych przy przemarszu ulicami miasta. Czy mu się udało, nie wiadomo, ponieważ pan Mateusz nie pojawił się na spotkaniu. W ciągu najbliższych dni planowany jest również kolportaż specjalnych, zachęcających ulotek, a w sobotę oprócz nagrania, organizatorzy chcą także zabrać uczestników do punktu krwiodawstwa.
- Te osoby, które będą mogły, przejdą z nami ulicami miasta i wspólnie oddamy krew – mówi Anna Mierczyńska.

Czytaj również

Oświadczenie Sebastiana Drapały

Wałbrzych otwiera 4 szkoły dziennie

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~oli 20-08-2010 13:40
Nie mają co robić, to durnotami się zajmują i to z Rambacherem jeszcze. Żal
~Marek 20-08-2010 13:43
....beznadziejny i wstyd mi że tu się urodziłem. Promujcie biedaszyby, bezrobocie, dziurawe drogi, koleśostwo w strukturach władzy, brak atrakcyjnych pab-ów, restauracji, brak komunikacji nocnej. Promujcie okolice Wałbrzycha są piękne.
~ 20-08-2010 14:54
Marek ...jak to jest byc tak pustym jak ty?
~w74 20-08-2010 15:02
Pewnie, najlepiej siedzieć i nic nie robić... No ewentualnie raz na jakiś czas poflamować w komentarzach...
~Edyta 20-08-2010 16:13
Nie macie wyobraźni! LipDuby szykuje się miesiącami a nie w ciągu 9dni !Obawiam się , że nie będzie dużej frekwencji a poza tym nikt nie nauczy się tekstu! ROzbawiło mnie gdy ludzie którzy wpadli na spotkanie w woku opowiadali, że będziecie kręcić nawet w brzydką pogodę. Nie znam się na kamerowaniu ale wiem, że dobre ujęcie wymaga fajnego oświetlenia. Podsumowując - inicjatywa super ale efekt końcowy może być porażą i wstydem dla miasta. Lipdub nie wyjdzie i będziecie opowiadać, że i tak było warto bo fajna zabawa była, tylko mogliście nie wykorzystywać miasta do tego no i nie podlizywać się władzom miasta no bo po co ta "parada" przez ratusz.
sanityfair 20-08-2010 17:00
Jessu... Jaki defetyzm w tym mieście panuje! Ja wiem, też lubię ponarzekać na sytuację w mieście, bo i jest na co... Ale jak, w końcu ktoś się wziął za pracę nad wizerunkiem miasta, miast polegać na lokalnych politykach, a potem psioczyć, że "zawiedli oczekiwania", to chcę ochoczo zakrzyknąć "YEAH!" I, jako naturalny pesymista, obawiam się, że nie wyjdzie to do końca tak jak powinno, życzę wam jak najlepiej. Uważajcie jednak na, podobno, wspierających was urzędasów, by się nie okazało, że "czepiło się wiadomo-co statku i krzyczy: płyniemy."
~ds 20-08-2010 17:10
.po22 zero komunikacji w kierunku Podgórza!!!Powiem tak--kuncka lać.12 tylko dla bliższej strefy ekonomicznej----....a co np. z NSK??? Po 22 są tylko kursy do Placu Grunwaldzkiego!!! Proszę o odburknięcia.
~sztyrlic i henio 20-08-2010 17:22
Ja bym zaproponował włączyć kamerę przy wałbrzyskim witaczku i tak przejechać główną arterią wałbrzyskiej metropolii aż do końca 1-go maja (i tu wyłączyć) Tylko nie wiem kto zniesie takie dolnośląskie ,,Koyaanisqatsi" JA bym tak zrobił ...bo jestem stary i zgorzkniały ale ONI... młodzi ....mają inne spojrzenie na świat. Dadzą radę!!!
~ 20-08-2010 19:01
Piękny to super gość.Jednakże komunikacja jest do bani!!! ANDRZEJ!!!...wiem ty dajesz z buta....ale...to tylko trzy kilosy ---nie jedenaście!!!
~marta. 20-08-2010 22:16
Ja "na dzień dobry" podziękowałabym M.R. za współpracę i wsparcie, bo już po kilku wcześniejszych działaniach widać, że lubi polansować się czyimś kosztem. Myślę, że ze względu na tego chłopaka kilka osób zrezygnowało z udziału. Termin też niekoniecznie- przy reklamie w szkołach i na uczelniach, w ciągu roku szkolnego myślę, że frekwencja byłaby lepsza. Nie mniej: trzymam kciuki za organizatorów. P.S. do redakcji: Krystian OleCH a nie "Olek"
~Tomasz 21-08-2010 1:14
@Edyta - Każdy fotografi i filmowiec ci powie że pozornie "brzydka" pogoda, taka jak poanuje po i w trkacie deszczu w kamerze i aparacie wychodzi najlepiej, więc to nie stanowi probielmu. Większy problem to frekdencja..
~marcin 21-08-2010 6:21
Na ogromną pochwałę zasługuje fakt, że grupa młodych ludzi chce twórczo spędzić czas, zamiast bezmyślnie gapić się w MTV lub pić nalewki po parkach. Pomysł jest fajny i na pewno należało by ich wesprzeć. W normalnym kraju i normalnym mieście zapewne tak by się stało. Jak rozumiem libdub miałby promować Wałbrzych. Pytanie tylko co w nim promować brzydotę, biedę i bezrobocie ? Wałbrzych wypromował się sam, przy nieznacznej pomocy poprzednich i obecnych władz miasta. Jest świetnym plenerem filmowym. Można tu kręcić sceny po bombardowaniu, bez specjalnej charakteryzacji. A, może ten cały libdup to ma być horror ? Tak, czy inaczej trzymam kciuki.
~km 21-08-2010 7:19
Pozwólmy młodym ludziom działać :) i co z tego, że Wałbrzych najpiękniejszy nie jest? Miasto to nie tylko mury, to też ludzie, którzy w nim mieszkają i potrafią razem coś zrobić, a nie tylko ponarzekać. Powodzenia!!!
~asd 21-08-2010 9:18
Pani redaktor, Dominika Krawczyk czepia się pana Rambacher bo on ja wyrzucil z Projekt Polska za lenistwo czy cos takiego. A jesli chlopak organizuje fajne rzeczy, nie boi sie nieprzychylnych dziennikarzy, organizuje ciekawe pomysly itd, to czemu go nie popierac? Ja tam wezmę udział bardzo chętnie, bardzo fajny pomysł Panie Mateuszu!
~Kropczas 21-08-2010 11:05
asd: Chyba nie jesteś doinformowany. Pani redaktor, Dominika Krawczyk to osoba, która bardzo aktywnie działa w Projekcie Polska i nadal w nim jest, a Pan Rambacher robi tylko zamieszanie wokół swojej osoby i potrafi robić innym koło ogona. To jest gościu który ma WIELKIE EGO i parcie na szkło. Zwykły gówniarz, który uważa się za Boga.
sanityfair 21-08-2010 11:32
asd - jeszcze inna sprawa: proszę nie przypisywać panu Rambacherowi zasług. LipDub NIE jest jego pomysłem.
~walbrzyszanin 21-08-2010 14:09
Nie rozumiem dlaczego, ale w Wałbrzychu jak ktoś coś chce zorganizować to od razu trzeba go zlustrować. Od razu wszyscy robią cokolwiek tylko dla swojej promocji. Jakby nie można było napisać tego artykułu bez nazwiska pana Rambachera, a najlepiej bez żadnego nazwiska...
~...EHH 21-08-2010 18:29
Ciekawe co będzie jak to wszystko im się uda.. będziecie sikać z zazdrości.. Nie wiem czy wiecie projekt się nazywa: 'LipDub Wałbrzych 2010', PWSZ robiła 'LipDub'a, a Ci młodzi ludzie ( powtarzam ) = 'LipDub'a Wałbrzych 2010' czujecie różnicę? Jak nie to macie chyba problem... chodzi o promocję miasta poprzez ukazanie m.in. działającej młodzieży... a sam teren: Ratusz - Rynek, to nie rozwalające się kamienice, dziurawe drogi, pijacy pod sklepem, biedaszyby itp. więc raczej ten teren jest dość 'ładny' i nie będzie ukazanej żadnej brzydoty.. Pan Rambacher dużo pomaga w organizacji tego projektu bez niego byłoby ciężko... a sama organizacja tego przedsięwzięcia rozpoczęła się duuuuużo wcześniej, a nie 9 dni temu, więc na przyszłość proszę słów organizatorów nie przekręcać... Mega sprawa więc i ja się ostro zaangażuję!
~Edyta 21-08-2010 21:08
Z tego co wiem to było 1sze spotkanie z uczestnikami - wobec tego 9 dni mają na ogarnięcie "układu" - o ile istnieje - no bo skoro ma w tym wziąć udział 300 osób jak napisał Pan Rambacher - musiał stworzyć swój scenariusz jeśli podaje taką liczbę - to trudne zadanie w Wchu zgromadzić taką ilość młodych ludzi. Sikać z zazdrości nie zamierzam bo 3mam kciuki żeby projekt wypalił i żeby można było pokazać się w sposób pozytywny na youtube a nie same "arystokracje" na każdym kroku. Krytykować mogę i będę bo śmiesznie to jest organizowane -inicjatywa super jak już wyżej zostało przeze mnie napisane ale z taką organizacją ciężko będzie zrobić coś wyjściowego. Pozdrawiam i krytyków i organizatorów!
~...EHH 21-08-2010 21:49
Z tego co wiem nie ma żadnego 'układu' bo nie jest on potrzebny, rozmawiałem z organizatorami i ich zadaniem będzie tylko ustawienie i ogarnięcie ludzi, a uczestnicy sami będą twórcami scenariusza. Tekstu calej piosenki nie trzeba pamiętać max dwa wersy, 300 osób na bank nie będzie i nawet tyle nie potrzeba, ponieważ sama trasa nie jest długa, oczywiście super byłoby aby była tak ogromna frekwencja ale aż tyle nie potrzeba ;] Mam nadzieję, że pani Edyta weźmie udział w tym projekcie. Pozdrawiam.
~jaa 22-08-2010 11:48
tak szczerze to śmiać mi się chce z was ludzie (no nie z wszystkich). Nikt nic nie zrobi a plują na wszystko ... Że Wałbrzych brzydki .. ze sratatata... Zrób najpierw sam a potem krytykuj. Nie wiem czy wam w zyciu nic nie wychodzi ze jestescie taki pesymistami?!. Jeśli my (mieszkańcy) nic nie zrobimy to kto coś zrobi ? dróg nie mozemy naprawić.. ale myśle ze można pokazać właśnie nasze miasto od innej pozytywnej strony ... ja myśle ze każda spontaniczna akcja jest 100 razy lepsza od zaplanowanej. Jeżeli Ci ktorzy przybędą 28 po to by stworzyć coś fajnego a nie po to by ponarzekać i gadać, że to nie wyjdzie to niech siedzą w domu (i jak ktoś napisał MTV OGLĄDAĆ!) bo takich nie potrzebujemy. I naprawdę nie krytykujcie pomysłu bo wasze wypowiedzi naprawdę na niektórych mają wpływ. Nie chcesz sam to nie psuj zabawy innym! A pani Edytka to już naprawdę się wczuwa w rolę dziennikarza z prawdziwego zdarzenia .. daj na luz kobieto (łapanka za słówka ... hahah...)
~jaa 22-08-2010 11:51
co wy k...a wiecie o Lipdubach?! ... ^^
~...EHH 22-08-2010 13:26
haha dobre: 'co wy k... wiecie o LipDub'ach?! hahah Zgadzam się z Tb jaa :)
~benben 22-08-2010 21:08
Ten Rambacher to w ogole miły chłopak jest, wszędzie go pełno przy takich akcjach, więcej takich osób! brawo!
~ 23-08-2010 14:42
Nie wiem kim jest Rambacher i nie wiem czym jest lipdup. Wiem, jedno, należy tych młodych ludzi wspierać, nie ważne co wyjdzie z projektu, ważna jest inicjatywa. Być może, oni kiedyś zasiądą we władzach miasta, być może, zaczną wprowadzać w życie swoje idee. Wałbrzych jest jaki jest, nie ma w nim nic pięknego. A oni są młodzi, inaczej patrzą na rzeczywistość, może uda im się przedstawić miasto z jakiejś pozytywnej strony, może ją znajdą. Ja jestem już stary i rozgoryczony, oni jeszcze nie.
~Jinka . 27-08-2010 10:49
Do wszystkich krytykujących , jeśli potraficie siąść i krytykować to lepiej sie po prostu nie odzywajcie . osobiście uważam że to zaj...pomysł i mojemu miastu też by sie takie cos pzydalo . Zamiast krytykowac to przyjdzcie , wystapcie i ocencie efekt . Wtedy dopiero mozecie mowic czy to porazka czy nie . Pozdrawiam .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Sparingi Górnika

Akwarium już otwarte

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

List otwarty burmistrza