MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Pokaz gimnastyki korekcyjnej

Wiadomości: REGION, Mieroszów
Czwartek, 23 lutego 2017, 13:42
Autor: red
Fot. UM Mieroszów
W sali im. Włodka Szomańskiego w Mieroszowskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie autorskiego programu zainicjowanego przez mieszkańca Gminy Mieroszów Pawła Grzeszczaka z udziałem wykwalifikowanego fizjoterapeuty Pawła Piskorskiego.

Projekt miał na celu wykrycie u dzieci i młodzieży wad postawy oraz stóp, które przyczyniają się do wielu schorzeń w późniejszym wieku oraz uświadomienie rodzicom jak ważna jest profilaktyka oraz badania.

Na spotkanie przybyło wielu rodziców wraz z dziećmi, którzy czynnie włączyli się w pokaz ćwiczeń. Paweł Piskorski zaprezentował szereg propozycji, aby każdy mógł samodzielnie ćwiczyć w domu. Widać było duże zainteresowanie, zaangażowanie oraz zaciekawienie ze strony dorosłych oraz dzieci. Na spotkaniu obecna była również Katarzyna Ciostek, dyrektor Niepublicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, która chce włączyć się w akcję i wspomóc przeprowadzenie zajęć korekcyjnych dla dzieci. Każdy rodzic miał możliwość zapisania swojego dziecka na zajęcia. Za symboliczną opłatą od marca zajęcia z gimnastyki korekcyjnej będą odbywały się w sali sportowej przy ulicy Sportowej 4 w Mieroszowie. U większości badanych wykryto mniejsze lub większe nieprawidłowości w postawie. Wczesne wykrycie i odpowiednia rehabilitacja na pewno przyniosą pożądane efekty. Pomysłodawcy planują przeprowadzenie ponownych badań po 3 miesiącach ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolejny seans

Powitanie lata

O pakiecie w Wałbrzychu

Duda w Wałbrzychu

Mierzą prędkość

Nowe zadania Terytorialsów

Przyjedzie Duda

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?