MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Podwórkowa Liga Mistrzów – eliminacje w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 4 lipca 2016, 15:01
Aktualizacja: 15:04
Autor: PAW
Fot. organizatorzy
Za nami wałbrzyskie eliminacje Podwórkowej Ligi Mistrzów Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Zawody rozegrano tradycyjnie na boisku Orlik przy Zespole Szkół Gminnych numer 2 w dzielnicy Stary Zdrój.

W zmaganiach wzięło udział jedenaście drużyn. Trzy w kategorii do 13 lat oraz osiem w kategorii powyżej 14 lat.

W kategorii do 13 lat rywalizowały między sobą drużyny: FC Polona, Fc Osiedle i Neo Nówka. Najlepsi okazali się zawodnicy FC Polona, którzy wygrali wszystkie mecze i awansowali do finału, który odbędzie się 18 lipca 2016 na boiskach Aqua Zdrój.

Z kolei w kategorii powyżej 14 lat wystartowało osiem drużyn rozstawionych w dwóch grupach po cztery drużyny. W grupie A znaleźli się: Fc Polona, Fc Polna, KP Parodia i KP Żwir. W grupie B zagrały ze sobą: Boca, T-Best, Costarica i KP Podgórzanka.

W grupach mecze rozegrano każdy z każdym, z których do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny. Pierwszy półfinał rozegrano pomiędzy Boca i Polona. Tu piłkarze Boca nie pozostawili złudzeń i wygrali wysoko siedem do zera, awansując do finału eliminacji. W drugim półfinale zawodnicy KP Żwir i T-Best nie rozstrzygnęli awansu w regulaminowym czasie gry. Potrzebne było rozegranie rzutów karnych. KP Żwir okazali się lepsi i wygrali 4:3.

Zatem mecz o trzecie miejsce rozegrano pomiędzy FC Polona i T-Best, z czego ci ostatni okazali się lepsi, pokonując swoich rywali 3-2.

Finał to rywalizacja dwóch drużyn Boca i KP Żwir. Mecz był rozgrywany w niezwykłym tempie, a zawodnicy nie oszczędzali sił. Drużyna Boca pokonała w regulaminowym czasie gry KP Żwir 3:1 i awansowała do wielkiego finału.

Rozgrywki można śledzić na profilach facebook:

https://www.facebook.com/PodworkowaLigaMistrzowAglomeracjiWalbrzyskiej
https://www.facebook.com/fundacjazcalegoserca

WYNIKI:

Do 13 lat:

NEO NÓWKA – OSIEDLE 0-1
OSIEDLE – FC POLONA 1-3
POLONA – NEO NÓWKA 1-0

POWYŻEJ 14 LAT:

PÓŁFINAŁY:

T-BEST – KP ŻWIR 0:0 KARNE 4:3
BOCA – POLONA 7:0

MECZ O III MIEJSCE:

T-BEST – POLONA 3:2

FINAŁ:

BOCA – KP ŻWIR 3:1

Turniejowe drużyny można zgłaszać wysyłając sms pod numer 530 789 853 lub mail Fundacji: fundacja.zcalegoserca@gmail.com o treści: miejscowość – nazwa drużyny – kategoria wiekowa. Nazwa drużyny nie powinna być nazwą narkotyku, alkoholu bądź wulgaryzmu. Potwierdzenie zgłoszenia w ciągu 24 godzin.

Patronat honorowy sprawują: Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, Senator RP Wiesław Kilian i Poseł na Sejm RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, która jednocześnie zaangażowała się w realizację tej sportowej imprezy. Warto dodać, iż w organizację tegoż niezwykłego przedsięwzięcia włączyli się także włodarze gmin, w których odbędą się eliminacje, jak również pracownicy i działacze sportowi.

Organizatorami turnieju są: Radny Rady Miejskiej Wałbrzycha - Anatol Szpur, Fundacja „Z Całego Serca”, Aqua – Zdrój.
Partnerzy Turnieju: Gmina Mieroszów, Miasto Nowa Ruda, Gmina Szczawno Zdrój, Gmina Stare Bogaczowice, Gmina Boguszów – Gorce, Gmina Walim, Gmina Czarny Bór, Gmina Głuszyca i Miasto Wałbrzych.

Fundatorami nagród są: Decathlon Szczawno Zdrój, Aqua-Zdrój, Górnik Wałbrzych, Zamek Książ i Szkółka Piłkarska Due Soccer ze Świebodzic.

Czytaj również

MBP CK zaprasza

Duda w Wałbrzychu

Futbolistki trenują

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ksg znawca 5-07-2016 17:55
to górnik jeszcze nagrody daje, bo mojemu bratankowi za gre nie płacą już 3 miesiące, o co chodzi, napiszcie, bo nic nie rozumiem, chyba że to ściema

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sparingowe potyczki

Duda wygrał tylko w Czarnym Borze

Biwak Survivalowy

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Przyjedzie Duda