MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Podsumowano akcję „Sprzątanie Świata”

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 22 września 2011, 6:55
Aktualizacja: 6:59
Autor: Sven
Fot. organizatorzy
W ostatni weekend odbyła się uświęcona wieloletnią tradycją akcja „Sprzątanie Świata”. Jak zwykle w działaniach na rzecz środowiska udział wzięła młodzież wałbrzyskich szkół i innych placówek oświatowych. Podajemy kilka liczb opisujących akcję w naszym mieście.

Według informacji, które otrzymaliśmy w Urzędzie Miasta, w Biurze Gospodarki Przestrzennej i Środowiska, Referat Ochrony i Kształtowania Środowiska, w akcji ”Sprzątanie Świata Wałbrzych 2011” udział wzięło 7 728 osób z 32 placówek oświatowych.

Urząd Miasta wyposażył uczestników w worki i jednorazowe rękawice ochronne, zakupione ze środków gminnych.
Wywozem zebranych śmieci bezpłatnie zajęła się Alba Dolny Śląsk. W trakcie akcji oczyszczono nasze środowisko z około dwóch ton odpadów

Dzieci i młodzież biorąca udział w akcji zajęła się zbieraniem śmieci głównie na terenach parków miejskich, obrzeżach lasów komunalnych i Masywu Chełmca, na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego, jak również na terenach wokół swoich szkół.

Czytaj również

Petycja do prezydenta

Minister chwali rząd

Zmarł symbol Wałbrzycha

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 22-09-2011 7:53
troszeczke wiary brało udział.brawo
~Krzysztof 22-09-2011 8:50
Prosze o pilną interwencję, złomiarze kradna właśnie w tej chwili wielkkie metalowe drzwi z obiektu przy szybie TYTUS na ul.Kopalnianej .W biały dzień trwa kadzież !!!
~Alan 22-09-2011 15:31
Tylko pogratulować pomyślunku panie Krzysztofie:-) Zapewne policja nieustannie monitoruje ten portal i już wysłała na miejsce przestępstwa patrol:-)
~ao 22-09-2011 17:52
Niektorzy lubia sprzątanie świata Niektorzy - czyli nie wszyscy. Nawet nie wiekszosc wszystkich ale mniejszosc. Nie liczac szkol, gdzie sie musi, i samych sprzątaczy, bedzie tych osob chyba dwie na tysiac.
~bom 22-09-2011 23:15
W zabytkowym parku im. T. KOściuszki jak co roku gimnazjaliści zbierali śmieci a jak od ponad 10 lat będą leżały do zimy(po telefonie do straży miejskiej-zobaczy,y kiedy sprzątną) - lecz dnia dzisiejszego MZUK zamiatał alejki(2 biegnace wzdłuż parku), ale smieci z koszy nie wyciągnięte i inne latające. JAKBY KAŻDY SPRZĄTAŁ PO SOBIE I NAWET NIE WYRZUCAŁ Z JADĄCEGO SAMOCHODU-NIE BYŁOBY TAKIEGO SYFU NA OKOŁO.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pomoc dla cudzoziemców

Postępy widoczne

Uchwała krajobrazowa

Wilgoć na Traktorzystów

80 wykroczeń