Czytających: 3388

Wałbrzych: Podsumowanie Toyoty Basket Ligi

Wtorek, 30 czerwca 2015, 10:44
Aktualizacja: 10:45
Za nami finałowe mecze w Toyota Basket Lidze – Szkolnej Lidze Koszykówki 2014/2015.

Aqua Zdrój gościł najlepsze drużyny koszykarskie w ramach rozgrywek - Toyota Basket Liga

W tym dniu dowiedzieliśmy się, kto został mistrzem SLK w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jeśli chodzi o rywalizację sportową to był to dzień wielu niespodzianek i rozstrzygnięć, których się niespodziewaliśmy przed ostatnimi, rozstrzygającymi grami.

Na początek zostały rozegrane równocześnie dwa mecze o miejsca trzecie w podstawówkach i gimnazjach. W kategorii podstawówek była do końca zacięta rywalizacja pomiędzy Podstawówka nr 28 i Podstawówka z Boguszowa. Faworytem tego meczu była 28, lecz Boguszów do końca walczył i w ostatniej minucie wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca zwyciężając 17:16.

W kolejnym meczu o 3. miejsce zmierzył się gimnazja z Walimia i nr 1 ze Śródmieścia, którzy wygrali 27:18.

Kolejną potyczką już finałową w kategorii podstawówek był mecz pomiędzy drużynami z Piaskowej Góry (PSP 15) i Podzamcza (PSP 21). W rundzie zasadniczej „15” zajęła pierwsze miejsce, a rewelacją „play off” była drużyna z Podzamcza, która nieoczekiwanie dotarła do finału, a jeszcze miała chęć na Mistrza. Od samego początku podopieczni Jerzego Rytki (PSP 21) kontrolowali mecz i wszyscy przecierali oczy, że może dojść do dużej niespodzianki. Końcowy wynik 21:14 dla „21” z Podzamcza mówi o wszystkim „niemożliwe stało się możliwe”.

Ostatnim meczem całego cyklu rozgrywek był finał w kategorii gimnazja, w której doszło do konfrontacji „chłopcy – dziewczęta”, czyli gimnazjum nr 11 a gimnazjum z Boguszowa. Dziewczęta z Boguszowa stawiały opór i do połowy widniał wynik remisowy – pachniało niespodzianką, lecz zawodnicy „Domara” przyspieszyli tempo oraz poprawili celność, co skończyła się końcowym wynikiem 34:20 dla PG 11.

Całoroczne zmagania zakończyły się podczas oficjalnego podsumowania, na którym nagrodzone zostały wszystkie startujące szkoły oraz osoby zaangażowane w organizację Ligi.