Czytających: 5651

Boguszów-Gorce: Podsumowanie Górali na Start

Czwartek, 11 czerwca 2015, 14:53
Po raz kolejny wystartował cykl imprez kolarskich Górale na Start.

Podobnie jak w ubiegłym roku ponad 300 zawodników przyjechało do Boguszowa - Gorc spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanej trasie.

Po raz pierwszy w wieloletniej historii Górali na Start organizatorzy zawodów klub kolarski KKW Superior Wałbrzych oraz Gmina Boguszów-Gorce zdecydowali się na dwudniową zabawę z kolarstwem górskim. W sobotę rywalizowało blisko 150 amatorów, dzieci i mastersów z Boguszowa – Gorc, Wałbrzycha i okolic, ale także fanów wyścigu Górale na Start z całej Polski, a w niedzielę rozegrana została druga edycja Pucharu Polski MTB, a dla juniorów młodszych dodatkowo kwalifikacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w której wystartowało ponad 200 najlepszych kolarzy z całej Polski m.in. z drużyn 4F Scott Racing Team, JBG-2 MTB Team, KKW Superior Wałbrzych, SGR Srebrna Góra, GOODMAN Zator czy LKK LUKS Sławno.

W sobotę przy pięknej pogodzie w miasteczku zawodów na stadionie w Boguszowie-Gorcach panowała świetna atmosfera. Dzieci wraz z rodzicami szykowali się do startu, który często był ich pierwszym w życiu, ale jak mogłoby być inaczej, jeżeli najmłodszy z nich Mikołaj Mickiewicz z Boguszowa - Gorc startujący w kategorii Szkrabiątka Chłopcy miał 2 lata. Dzieci rywalizowały na prostych trasach na stadionie lub starsze po jego obrzeżach, a amatorzy i mastersi, czyli grupa najstarszych zawodników, na trudniejszej pętli w parku wokół stadionu.

W rozegranych w sobotę wyścigach zwyciężyli: Szkrabiątka dziewczęta: Hanna Drahan – Wałbrzych, Szkraby dziewczęta: Aleksandra Różnicka - Nowa Ruda, Kobiety K-8: Natalia Grzegorzewska - Złoty Stok, Kobiety K-11: Hanna Fijałkowska – Wrocław, Kobiety open: Wiktoria Gawrońska - Stare Bogaczowice, Szkrabiątka chłopcy: Szymon Dec - Nowa Ruda, Szkraby chłopcy: Mikołaj Legieć - Nowa Ruda, Mężczyźni M-8: Beniamin Dąbrowski – Gogolin, Mężczyźni M-11: Ernest Cebula – Lubawka, Mężczyźni M-14: Michał Kowalski – Wiązów, Mężczyźni M-17: Paweł Łabuda - Kamienna Góra, Masters I: Dariusz Poroś - Romet Racing Team, Masters II: Jarosław Miodoński - KCP ELZAT Bieniasz Tarnów

Niedziela to wielkie święto kolarstwa górskiego w Polsce. Zawody Pucharu Polski MTB przyciągnęły ogólnopolską czołówkę, którzy rywalizowali na specjalnie przygotowanej trasie z wieloma elementami technicznymi jak TaddyCross, GiantDrop czy CzarciJar. Zawodnicy, aby przygotować się do wyścigu i poznać trasę, przyjechali na treningi w sobotę, a często także ze względu na długi weekend już w czwartek, aby poznać dokładnie trudne elementy boguszowskiej trasy.

W kategorii Elite mężczyźni na dystansie 25 km zwyciężył Piotr Konwa z 4F Scott Racing Team, który jednocześnie wygrał klasyfikację zawodników poniżej 23 roku życia oraz Premię Specjalną SportFuel.pl za prowadzenie na pierwszym okrążeniu wyścigu. Piotrek zgarnął, więc wszystkie najważniejsze nagrody: finansowe za zwycięstwa, premię, nagrody rzeczowe – odzywki sportowe od partnera zawodów SportFuel.pl oraz nagrodę pobyt w Hotelu Mazur z osobą towarzyszącą za zwycięstwo od partnera Pucharu Polski MTB XCO. Drugie miejsce zajął na mecie Wojciech Halejak – JBG-2, a podium uzupełnił Piotr Kurczab – SGR Srebrna Góra.

Wśród kobiet na krótszym o okrążenie dystansie zwyciężyła Aleksandra Dawidowicz z SGR Srebrna Góra, która wyprzedziła Monikę Żur - 4F Scott Racing Team zwyciężczynię kategorii poniżej 23 lat oraz reprezentantkę gospodarzy Aleksandrę Podgórską z KKW Superior Wałbrzych. Ola podobnie jak Piotrek oprócz nagród finansowych zwyciężyła Premię Specjalną SportFuel.pl, odżywki sportowe oraz nagrodę partnera Pucharu Polski pobyt w Hotelu Mazur w Krutyni.

Wśród kategorii młodzieżowych rozegrane zostały także wyścigi młodzików, juniorów młodszych i juniorów. W kategorii młodzików i młodziczek, którzy rozpoczęli niedzielną rywalizację zwyciężył Łukasz Helizanowicz, a wśród młodziczek Julia Adrianowska. Następnie rywalizowali juniorzy i juniorki młodsze, dla których była to rywalizacja o punkty Pucharu Polski oraz kolejna Eliminacja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na starcie stanęło blisko 50 zawodników i 20 zawodniczek. Wśród juniorów młodszych wygrał Stanisław Nowak, a wśród kobiet Agnieszka Szpocińska. W kategorii Juniorów i Juniorek na starcie stanęli wszyscy czołowi zawodnicy walczący o klasyfikację generalną Pucharu Polski. Marceli Bogusławski zwyciężył wśród Juniorów, a Gabriela Wojtyła wśród Juniorek i dzięki temu zdobyli po 25 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

Pierwsza edycja Górali na Start zakończona, a 2 sierpnia odbędzie się druga edycja cyklu także na znanej z lat ubiegłych trasie Parku Sobieskiego w Wałbrzychu. Zapraszamy.