MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Podsumowanie akcji ZNICZ 2015

Wiadomości: Wałbrzych/Region
Czwartek, 5 listopada 2015, 6:50
Aktualizacja: 7:01
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Od piątku trwała ogólnopolska akcja Znicz 2015. Jak co roku wałbrzyscy policjanci aktywnie włączyli się do działań mających zapewnić bezpieczeństwo na drogach powiatu wałbrzyskiego oraz w okolicach nekropolii.

Tegoroczna akcja „Znicz" rozpoczęła się na krajowych drogach 30 października br. Przez 4 dni policjanci wspierani przez Straż Miejską, Gminną, Żandarmerię i Służbę Ochrony Kolei na terenie całego kraju czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w niekiedy bardzo daleką drogę, by zapalić światełko na grobach swoich bliskich.

W tym czasie na terenie powiatu wałbrzyskiego nie odnotowano poważniejszych zdarzeń kryminalnych związanych bezpośrednio ze Świętem Zmarłych. Ruch na drogach odbywał się bez zakłóceń, również w okolicach nekropolii. Był spowolniony, ale płynny. Statystyki policyjne odnowtowały 1 wypadek drogowy oraz 14 niegroźnych w skutkach kolizji. Policjanci ujawnili 6 nietrzeźwych kierujących. Nad bezpieczeństwem w osób odwiedzających groby najblizszych czuwało w sumie ponad 400 funkcjonariuszy policji oraz innych służb porządkowych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co dalej ze stadionem na Nowym Mieście?

Poszukiwani mordercy

Poszukiwany przez policję

Urząd Marszałkowski odpowiada

Tytoń bez akcyzy

Mieszkańcy kontra kopalnia

Trwają zapisy

GCB–K zrealizuje projekt