MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Podpalił drzwi

Wiadomości: Region
Piątek, 24 sierpnia 2012, 6:32
Aktualizacja: 6:39
Autor: opr.red.
Fot. red.
Zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru zagrażającego życiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach usłyszał 20–letni mieszkaniec Boguszowa Gorc. Mężczyzna jak sam powiedział z nudów i głupoty podpalił drzwi mieszkania w budynku wielorodzinnym.

Sprawca wszedł na najwyższe piętro budynku mieszczącego się przy ul. Krakowskiej w Boguszowie Gorcach i podpalił drzwi zewnętrzne do jednego z mieszkań. Tylko dzięki szybkiej reakcji mieszkańców nie doszło do tragedii.

Boguszowscy policjanci podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy podpalenia. Po drobiazgowej analizie zgromadzonego materiału oraz na podstawie pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali podpalacza. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Boguszowa Gorc. Mężczyzna ukrywał się przed policjantami, ponieważ miał na sumieniu nie tylko podpalenie. Był również poszukiwany w związku z nakazem doprowadzenia do Aresztu Śledczego wydanym przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

20-latek usłyszał już zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru zagrażającego życiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności.

źródło:http://www.walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miłośnik gier

Trafiona kontrola

W markecie najłatwiej...

Najpierw rów, później areszt

Mierzą prędkość

Ukradł i sprzedał

Bezpieczeństwo w wakacje

Zagospodarowali szczyt