MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Podczas Memoriału Piotra Wąsika będą zbierać pieniądze na szczytny cel

Wiadomości: Głuszyca
Piątek, 26 kwietnia 2019, 10:15
Aktualizacja: 10:18
Autor: PAW
Fot. organizatorzy
1 maja na boisku sportowym w Głuszycy odbędzie się już po raz trzeci Memoriał Piotra Wąsika. Przy wsparciu znajomych, rodziny, wielu ludzi dobrej woli oraz Miejskiego Klubu Sportowego Włókniarz Głuszyca udało nam się zorganizować turniej piłki nożnej połączony wieloma atrakcjami. Memoriał jest poświęcony pamięci zmarłego długoletniego zawodnika i trenera dolnośląskich klubów piłkarskich (m.in. MKS Włókniarz Głuszyca, KS Berit, WKS Śląsk Wrocław, Viktoria Wałbrzych, KS Międzyrzecze, SKP Bielawianka Bielawa).

Turniej piłki nożnej jest organizowany dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Jego celem jest popularyzacja gry w piłkę nożną, zachęcanie młodych ludzi do uprawiania sportu, aktywnego spędzania wolnego czasu, poprawa sprawności fizycznej, a także czerpanie przyjemności z zabawy i rywalizacji sportowej. W turnieju udział wezmą dzieci z okolicznych klubów piłkarskich, m.in. MKS Włókniarz Głuszyca, KS Berit, KS Zdrój, Victoria Wałbrzych, Zagłębie Wałbrzych, Futgol Czarny Bór i wiele innych. Tak jak w latach poprzednich również w tej edycji dla młodych piłkarzy przewidziano atrakcyjne nagrody, medale, puchary. Dodatkowo organizatorzy przygotowali dla zawodników i uczestników wydarzenia wiele atrakcji i niespodzianek. Najmłodszych zapraszamy m.in. do zabaw z animatorami i na dmuchanym zamku.

W tym roku podczas memoriału przeprowadzona zostanie zbiórka publiczna na rzecz małej Marysi, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Marysi w ramach ogłoszonej zbiórki publicznej pn.”Razem dla Marysi” o numerze 2019/1802/KS.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia głuszyckiego boiska sportowego, kibicowania młodym sportowcom oraz wsparcia naszej akcji charytatywnej!

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trzy ważne daty czerwcowe

Poważny wypadek komunikacyjny w Grzędach

Piłkarska klasa A: Unia wciąż niepewna utrzymania

Sprawa burmistrza Jacka C. ma charakter rozwojowy

Bardzo Młoda Kultura 2019–2021 to projekt, który będzie realizowany w Wałbrzychu

Ekstraliga piłkarska kobiet: Ostatni mecz przed własną publicznością

IV liga piłkarska: Zwycięstwo na koniec sezonu

Prezydent Szełemej wysoko oceniony w rankingu Newsweeka