MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Podaruj swój czas ciężko chorym

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 22 września 2011, 19:35
Aktualizacja: 19:36
Autor: PAW
Ubiegłoroczna akcja cieszyła się sporym powodzeniem wśród uczniów
Fot. PAW
Dziś w siedzibie Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu odbyło się spotkanie promujące kampanię zatytułowaną „Hospicjum to też życie…”.

W tym roku kampania będzie przebiegać pod hasłem „Podaruj swój czas”. Akcja prowadzona będzie od 5 października do 31 grudnia bieżącego roku, a poświęcona będzie rozwojowi wolontariatu wśród osób dojrzałych powyżej 50. roku życia.
- Dzięki mediom wiedza o działalności hospicjum jest coraz większa – mówi Henryka Kowalczyk, prezes wałbrzyskiego Hospicjum. – W ramach tej kampanii zrealizujemy różne zadania, które mają zachęcić wolontariuszy do pomocy osobom chorym.

Wałbrzyskie Hospicjum już po raz VII organizuje kampanię „Hospicjum to też życie…”. W tym roku głównym celem kampanii jest zachęcenie jak największej liczy osób dojrzałych po 50. roku życia do włączenia się w działania wolontariuszy. Kampania ma cele społeczne, edukacyjne i wiele innych.
- Potrzebujemy wolontariuszy powyżej 50. roku życia, bowiem osób w takim wieku jako wolontariuszy przychodzi do naszego hospicjum niewiele – mówi dr Marek Karolczak. – Zdecydowanie łatwej jest znaleźć ludzi młodych, a ta kampania ma to zmienić i wpłynąć na świadomość wałbrzyszan powyżej 50. roku życia.

Kampania zacznie się 5 października od festynu przy Hospicjum. Założone zostanie żonkilowe poletko. Na 16 października zaplanowany jest koncert zatytułowany „Głosy dla Hospicjum”. Będzie to koncert, który odbędzie się w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju, a koncertować będą uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Wałbrzychu. Od 20 października do 30 listopada będą odbywać się spotkania w uniwersytetach III wieku. Na 16 listopada przewidziany jest Dzień Otwarty w Hospicjum. Ponadto od początku października do końca roku w szkołach powiatu wałbrzyskiego prowadzona będzie akcja „Wolontariat pomaga, uczy, wychowuje”. W tym samym terminie realizowane również będzie zadanie zatytułowane „Kompleksowe wsparcie chorych na choroby nowotworowe, w fazie terminalnej, chorych długoterminowo oraz rodzin tych chorych w powiecie wałbrzyskim”. Także od 1 października do 31 grudnia prowadzone będzie zadanie na rzecz mieszkańców powiatu wałbrzyskiego „Prowadzenie punktu konsultacyjnego dla chorych, ich rodzin oraz osób przeżywających żałobę”. 5 grudnia odbędzie się spotkanie wolontariuszy hospicyjnych w ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. 30 grudnia kampania zostanie oficjalnie zakończona.
- Moja przygoda z wolontariatem zaczęła się od uczestniczenia w różnych akcjach organizowanych przez wałbrzyskie Hospicjum – mówi wolontariuszka Mieczysława Mierzejewska. – Nie wyobrażam sobie, żebym tutaj nie przychodziła i nie pomagała chorym ludziom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zabytki na deptaku

Nadal bez oświetlenia

Inkubator do końca roku

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~córka 22-09-2011 21:28
moja mama umarła w hospicjum moja opieka nie była już wystarczająca w ostatnich dniach wiem ze swojego doświadczenia że pracują tam ludzie ANIOŁY nikt nie wie co nas czeka POMÓŻMY
~marzena 23-09-2011 14:51
Całe Hospicjum to ANIOŁY !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wzorowa postawa

Ćwiczenia gaśnicze

Kradzież nie popłaca

Radny straci mandat?

Odkryją górnicze tajemnice