MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

Początek majowego weekendu bez wypadków na wałbrzyskich drogach, ale z nietrzeźwymi kierującymi

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Czwartek, 2 maja 2019, 11:42
Aktualizacja: 12:44
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Przez pierwsze dwa dni akcji „Majowy weekend 2019” wałbrzyscy policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. Niestety we wtorek i środę funkcjonariusze podczas działań zatrzymali do kontroli już 6 nietrzeźwych kierujących. Niechlubna rekordzistka jadąc samochodem osobowym w Walimiu na ul. Kościuszki miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Od wtorku przy wzmożonym ruchu na drogach, zwiększona ilość policjantów dba o bezpieczeństwo podróżujących przez Wałbrzych i powiat wałbrzyski. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu prowadzą między innymi kontrole prędkości, sprawdzają stan techniczny samochodów, trzeźwość kierujących oraz niezbędne dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami. W trakcie pierwszych 48 godzin akcji mundurowi zatrzymali aż 6 nietrzeźwych kierujących. Trzech z nich to rowerzyści, jeden kierujący motorowerem oraz dwie kierujące samochodami osobowymi. Stężenie alkoholu u zatrzymanych wnosiło od 0,44 do 2,09 promila tej substancji we krwi.

Ponadto policjanci zwracają uwagę na stosowanie się przez kierujących do znaków i sygnałów drogowych oraz na właściwe wykonywanie manewrów, w szczególności wyprzedzania. W trakcie działań funkcjonariusze jak do tej pory nie odnotowali wypadków drogowych. Na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego doszło natomiast do 16 kolizji.

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
63%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Petycja do prezydenta

To już plaga

Gostków – żywa pamięć

Wałbrzych spadł w rankingu

Okradł dziadka

Blues po wałbrzysku

Ciągnikiem na promilach

Gubią ich narkotyki