Czytających: 4156

Wałbrzych: Pobiegli z Jedynką

Wtorek, 6 czerwca 2017, 7:20
Autor: red
Już po raz trzeci I LO było organizatorem biegów sztafetowych „Biegaj z Jedynką”.

Impreza jest objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha i cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku wystartowało 230 zawodników. O Puchar Trenera Aleksandra Wierietielnego walczyły aż 33 drużyny.

W ostrej rywalizacji drużyn pozaszkolnych najlepsi okazali się Biathloniści z Czarnego Boru, drugie miejsce zajęły Dęby-Wałbrzych, a trzecie Ronal Polska Run. O Puchar Trenera Aleksandra Wierietielnego ostro walczyły również sztafety VIPów, Faurecii, PECu, Wodociągów, Toyoty, Biegaj-Zapobiegaj, Biegaj w Jedlinie, Dęby-Wałbrzych 2.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepsze okazało się IV LO, na drugim miejscu stanął Zespół Szkół nr 5, a na trzecim miejscu sztafeta I LO klasy MYP. W kategorii szkół gimnazjalnych 1 miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum Sportowe nr 11 przed dwiema drużynami z Publicznego Gimnazjum Dwujęzycznego nr 12 (w tym sztafety klasowej 2 GC), natomiast dwie najlepsze drużyny podstawówki wystawiła SP 23, która zajęła 1 i 2 miejsce przed SP 22. Poza podium, najlepszą drużyną wśród sztafet klasowych liceum, okazała się klasa matematyczno-fizyczna 2 B, a w gimnazjum klasa dwujęzyczna z wykładowym angielskim 3 GA.

Razem wystartowały 33 sztafety (230 zawodników). Wśród wszystkich zawodników rozlosowano bardzo atrakcyjne nagrody: profesjonalne zegarki biegowe, powerbanki, przenośne głośniki oraz sprzęt sportowy.