MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Po południu… WOK!

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 10 października 2011, 14:55
Aktualizacja: 14:56
Autor: PAW
Fot. WOK
W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury od września trwa nowy sezon przeróżnych zajęć stałych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Są jeszcze wolne miejsca do niektórych grup, zatem zachęcamy do skorzystania z tej propozycji.

Warsztaty plastyczne/przygotowanie na ASP (WOK Piaskowa Góra) – zajęcia przeznaczone dla młodzieży i dorosłych. Zajęcia uczą rysunku i przygotowują do egzaminu z rysunku. Nauka realizowana jest w formie zajęć teoretycznych i praktycznych z podziałem na uczestników zaawansowanych i początkujących.

Breakdance – gr. początkująca (WOK Piaskowa Góra) - zajęcia taneczne od 10 roku życia. Taniec polega na wykonywaniu ewolucji akrobatycznych połączonych z rytmem tańca.

Taniec nowoczesny – gr. początkująca (WOK Piaskowa Góra) - zajęcia taneczne od 15 roku życia, z wykorzystaniem różnych technik tańca: hip hop, funky, jazz.

Taniec współczesny (WOK Biały Kamień) – dla osób od 12 roku życia. Zajęcia te są kombinacją różnych technik pracy z ciałem i tańca (np. release, floor work, body condition, improwizacja). Zajęcia zaczynają się od prostych ćwiczeń służących budowaniu siły fizycznej i wytrzymałości, poprzez eksplorowanie dynamicznych kombinacji ruchowych bazujących na płynności i miękkości w dynamicznych układach na podłodze. Lekcje kończą się na rozciąganiu, body work lub masażu. W tych zajęciach uwaga skupiona jest na jakości ruchu, rytmie, dynamice i kierunkach w przestrzeni. Powoduje to nie tylko spalenie kilku kilogramów i poprawę sylwetki ciała, ale podnosi świadomość ruchu oraz koordynację ruchową, co jest niezbędne do odczuwania przyjemności w tańcu.

Pilates (WOK Piaskowa Góra) - ćwiczenia poprawiające giętkość, sprawność, wzmacniające poszczególne partie mięśni, dobrze wpływające na samopoczucie i prawidłowe funkcjonowanie całego ciała. Ćwiczenia wykonuje się głównie w pozycjach siedzących i leżących, różnego rodzaju podporach także z wykorzystaniem przyrządów gimnastycznych. Propozycja dla dorosłych i młodzieży.

Kurs tańca towarzyskiego (WOK Biały Kamień) - kurs przeznaczony dla osób dorosłych. W programie nauka tańców: samba, cha-cha, jive, rumba, walc angielski, walc wiedeński, tango, fox strot, qick step, passo double. Uwaga! Nie musisz mieć osoby towarzyszącej, jeśli chcesz się nauczyć tańczyć. Dla chętnych, po kursie mamy propozycję zajęć stałych z tańca towarzyskiego.

Sekcja fotograficzna (WOK Biały Kamień) – dla osób od 15 roku życia. W programie: podstawy fotografii analogowej, ciemnia analogowa, fotografia cyfrowa, otworkowa, diaporama cyfrowa, zdjęcia reporterskie, plenery, wystawy. Zajęcia dla osób zaawansowanych. Natomiast osoby początkujące mogą skorzystać z warsztatów fotograficznych. Są one dla osób, które chcą wgłębić się w tajniki fotografii: dokładne poznanie możliwości aparatów fotograficznych, dobieranie światła, techniki robienia zdjęć itp. Zajęcia prowadzone będą również w plenerze. Kurs trwa miesiąc.

Trwa także nabór uzupełniający do następujących grup:
- Grupa plastyczna – 4,5–6 lat i 7–11 lat (WOK Piaskowa Góra)
- Taniec nowoczesny– grupy zaawansowane –7–12 lat oraz od 15 lat (WOK Piaskowa Góra)
- Zumba – dla dorosłych (WOK Biały Kamień i WOK Piaskowa Góra)
- Dziecięcy Klub Tańca – 3-6 lat (WOK Biały Kamień).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Legendarne przeboje

Zrezygnujcie z plastiku!

Uczniowska wystawa

Wyjątkowa wystawa

Wałbrzych przedsiębiorcom

Jesienne koncerty

Koalicja zmobilizowana

Nobel dla Tokarczuk!