Czytających: 4727

Jakuszyce: Pływaczyk ze srebrem

Niedziela, 30 grudnia 2012, 12:36
Aktualizacja: 12:37
W biegu pościgowym podczas Mistrzostw Polski w Biathlonie, które odbywają się w Jakuszycach, zwyciężył Łukasz Szczurek. Czarnoborzanin Krzysztof Pływaczyk wywalczył srebrny medal.

Szczurek na dystansie 12,5 km bardzo przeciętnie radził sobie na strzelnicy, bowiem podczas 4 strzelań zanotował aż 6 pudeł. Jednak, mimo to, dzięki dobremu biegowi udało mu się wywalczyć złoto. Drugi na mecie Pływaczyk strzelał znacznie lepiej, bo miał tylko jedno pudło na 20 strzałów, ale przeciętnie pobiegł i przegrał złoto o 23 sekundy.

Mateusz Janik z Melafiru Czarny Bór znów wypadł więcej niż przyzwoicie. 17-letni mieszkaniec Borówna zajął 7. miejsce. Pozostałe miejsca czarnoborzan: Łukasz Pancerz – 13, Mateusz Stec – 15, Przemysław Sobies – 17, Bartłomiej Filip – 24, Bartłomiej Gwałt – 28, Patryk Dąbrowski – 32, Mariusz Wtorek – 34, Gracjan Cabała -39, Dawid Stawiarski – 41.