Czytających: 4213

Jakuszyce: Pływaczyk stracił mistrzostwo w ostatniej chwili

Sobota, 31 grudnia 2011, 17:08
Aktualizacja: Niedziela, 1 stycznia 2012, 17:35
Krzysztof Pływaczyk prowadził przez dłuższy dystans w biatlonowych Mistrzostwach Polski w starcie na 15 km. W ostatniej chwili czarnoborzanin został wyprzedzony przez Tomasza Sikorę.

Po słabym starcie w biegu sprinterskim, w którym Pływaczyk zajął 4. miejsce. Tym razem biatlonista rodem z Czarnego Boru, przystąpił do rywalizacji bardzo skoncentrowany. Prowadził przez dłuższy czas, ale w końcowych fragmentach dał się wyprzedzić Tomaszowi Sikorze i musiał się zadowolić srebrnym medalem. Na 8. miejscu zawody ukończył 17-letni zawodnik Melafiru - Bartłomiej Gwałt.

Druga część Mistrzostw Polski zostanie rozegrana w marcu przyszłego roku.

Na najbliższe starty w Pucharze Świata do kadry męskiej został powołany Krzysztof Pływaczyk, a na Puchar IBU pojedzie były biatlonista Melafiru, obecnie zawodnik AZS AWF Wrocław Łukasz Słonina.