Czytających: 4392

Duszniki Zdrój: Pływaczyk Mistrzem Polski

Poniedziałek, 5 stycznia 2015, 13:23
Aktualizacja: 13:23
W Dusznikach Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski w Biathlonie Seniorów. Wystartowali w nich zawodnicy z Czarnego Boru.

Najpierw w biegu sprinterskim seniorów najlepiej zaprezentował się czarnoborzanin, olimpijczyk Krzysztof Pływaczyk, który miał na strzelnicy tylko jedno pudło i to wystarczyło do wywalczenia złotego medalu w tej konkurencji. Srebro dla Grzegorza Guzika, a brąz dla Łukasza Szczurka. Tuż zz podium na 4. miejscu uplasował się Bartłomiej Filip, były biathlonista Melafiru Czarny Bór, a obecnie reprezentujący barwy AZS-u AWF Wrocław. Inny nasz zawodnik Mateusz Janik został sklasyfikowany na 7. miejscu, ale o pozycji poza podium zadecydowało fatalne strzelanie, bowiem Janik aż pięć razy pomylił się na strzelnicy. Mariusz Wtorek zajął 16. lokatę, Damian Marczak był 22., a Przemysław Pancerz ukończył zawody na 25. pozycji. Tuż za nim finiszował Karol Turek, a Robert Szczepaniak zajął 34. miejsce.

W rywalizacji seniorek triumfowała doświadczona Magdalena Gwizdoń przed Patrycją Hojnisz i Krystyną Guzik. Paulina Król z Melafiru była 21., a Sara Filip zajęła 25. lokatę.

Kolejnego dnia rozegrano bieg masowy. I tu najlepiej wypadł Grzegorz Guzik, który wyprzedził Łukasza Szczurka i Krzysztofa Pływaczyka, który tym razem musiał zadowolić się brązowym medalem. Mateusz Janik zakończył zawody na 6. miejscu, Bartłomiej Filip był 15., Przemysław Pancerz 19., Mariusz Wtorek 29., Robert Szczepaniak 37., Karol Turek 39.

Wśród kobiet triumfowała tym razem Krystyna Guzik przed Karoliną Pitoń i Moniką Hojnisz. Czarnoborzanka Paulina Król była 13.