MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska” rozstrzygnięty

Wiadomości: Książ
Czwartek, 19 września 2013, 9:00
Autor: red.
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Sali Balowej Zamku Książ odbyła się gala plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2013”. To już trzecia edycja plebiscytu zorganizowanego przez Gazetę Wrocławską, w którym czytelnicy wybierają – miasta, miejsca i wydarzenia z terenu Dolnego Śląska, które są warte wyróżnienia.

W plebiscycie za pomocą formularza można było zgłaszać konkretne wydarzenia do następujących kategorii: atrakcja lub oferta turystyczna; miejscowość, baza noclegowa, baza gastronomiczna, agroturystyka, wydarzenie artystyczne, kulturalne, sportowe. Głosowanie trwało do 13 września. W tegorocznej edycji plebiscytu wprowadzono też dodatkową kategorię: na najlepsze zdjęcie związane z tematem: „Odkrywamy Dolny Śląsk”. Zdjęcia można było wysyłać do 31 lipca, a głosowanie na najlepsze z nich trwało do 9 sierpnia.

Wśród nagród dla autorów najciekawszych opisów zgłaszanych miejsc, wydarzeń i atrakcji rozlosowane zostały bilety na koncerty, zaproszenia na różnego typu wydarzenia a także książki i płyty.

Obecny na gali plebiscytu Marszałek Województwa Dolnośląskiego Jerzy Tutaj powiedział, że ta akcja sprzyja do poznawania i odkrywania Dolnego Śląska i jego zabytków, oraz ciekawych i ważnych miejsc a przy okazji znakomicie wpisuje się w strategię promocji województwa. Podczas gali wystąpiła z recitalem Justyna Medeksza – laureatka konkursu „Wałbrzych ma talent 2013”.

W kategorii baza noclegowa najwięcej głosów zdobyła Rezydencja Lawendowe Wzgórze. Za największą atrakcję turystyczną uznano Karkonoskie Tajemnice – Karpacz. Spośród obiektów agroturystycznych największe uznanie zdobyło Świerkowe Siedlisko, natomiast wśród obiektów gastronomicznych – Restauracja i Karczma Puchaczówka. Pustelnik - wieś na granicy Kotliny Marciszowskiej i Gór Wałbrzyskich to miejscowość, która w tej kategorii zdobyła największą ilość głosów. A jeżeli chodzi o wydarzenie, to zdecydowanie wygrał Festiwal Reżyserii Filmowej w Świdnicy.

Czytaj również

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Najlepszy projekt

Sanikom inwestuje

MBP CK zaprasza

Schronisko w wakacje

13–latek za kierownicą

Zwiedzali Szczawno

Duda w Wałbrzychu