MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Platforma Usług Elektronicznych ZUS rusza 14 czerwca

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 13 czerwca 2012, 17:52
Aktualizacja: Czwartek, 14 czerwca 2012, 6:49
Autor: Karolina Kurban
Fot. Karolina Kurban
Dzisiejsze spotkanie w siedzibie ZUS na ul. Kasztanowej 1 poświęcone było trzem tematom. Pierwszy z nich to utworzenie nowego portalu informacyjnego, który rusza już jutro, kolejny to zachęcenie seniorów do zakładania kont bankowych oraz krótka informacja o jutrzejszym Dniu Seniora w ZUS.

- Media lokalne były zawsze dla ZUS świetnym nośnikiem informacji dla naszych klientów. Tym bardziej dzisiaj, w okresie kiedy wszyscy jesteśmy nastawieni na rozgrywki sportowe EURO 2012, przekazywanie newsów i zachęcanie tym samym do rejestracji na Platformie Usług Elektronicznych jest dosyć trudne. Corocznie ZUS organizuje Dzień Seniora. Jest to dzień, w którym można dowiedzieć się więcej niż w każdym innym. Jutro też rusza nowy portal informacyjny. Dzięki niemu komunikacja z ZUS-em może wyglądać dużo lepiej, ponieważ większość spraw będzie można zrealizować bez wychodzenia z domu, przez Internet – przekonywał do korzystania z jego usług Jerzy Gajos, dyrektor ZUS.

Platforma Usług Elektronicznych (PUE) jest skierowana do wszystkich klientów ZUS. Pierwszym krokiem do skorzystania z platformy jest rejestracja na portalu pue.zus.pl. Zarejestrowani użytkownicy będą mogli w łatwy i szybki sposób sprawdzać swoje dane na indywidualnym koncie ZUS, a także rezerwować wizyty w placówce. PUE dostosowana jest do potrzeb różnych użytkowników, dlatego też przygotowano poszczególne panele. I tak kolejno stworzono panel ubezpieczonych, świadczeniobiorców, płatników składek oraz ePłatnk. Obywatele będą mogli wyliczyć prognozowaną emeryturę na bazie własnych składek czy też zobaczyć składki, które wpłacili za nich pracodawcy. Pomocy w poruszaniu się na stronie udzieli Wirtualny Doradca.
- Obecnie 59% emerytów i rencistów otrzymuje pieniądze na konta bankowe. Jest to dużo bezpieczniejszy sposób przechowywania swoich oszczędności. Oferty są tak przygotowane, aby żaden senior nie martwił się o koszty wynikające z prowadzenia rachunku – mówił Tomasz Wojtowicz, przedstawiciel banku Pekao SA.

Ponadto organizatorzy konferencji zachęcali do wzięcia udziału w jutrzejszym Dniu Seniora. Od godz. 9.00 do 13.00 porad udzielą m.in. eksperci Narodowego Funduszu Zdrowia czy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Seniorzy będą mogli zapoznać się z ofertą Wałbrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wałbrzychu. Natomiast przedstawiciele banku Pekao SA i Bank Pocztowy z Pocztą Polską informować będą o korzyściach wynikających z założenia konta bankowego. Wszyscy przybyli będą mogli bezpłatnie przebadać słuch.

Czytaj również

Otwierają Park Aktywności

Talenty odnalezione

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ash 13-06-2012 20:11
fajna akcja promocyjna pana szefa wałbrzyskiego ZUS ;) ciekawie jak pan wałbrzyskiego ZUS wytłumaczy się, ze sprzedaży nieruchomości przy ul. Kopernika w Wałbrzychu, bez ogłoszenia, odpowiedniego przetargu, na zakup tejże nieruchomości ;) ;) ;)
~J-23 13-06-2012 23:55
Słuch można przebadac za darmoche w całym Wałbrzychu,a więc zadna łacha,a po drugie namawiacie ludzi do zakładania kont po to byśmy za te nasze marne emeryturki utrzymywali banki,niech mio ktoś zagwarantuje że do śmierci nie będę placic za obracanie moimi pieniędzmi żadnych prowizji to jr jutro założe konto.Jeszcze jedno szkoda że nie wybudowaliście swojego pałacu drogi zusie na Chełmcu tam by ludki Wam dały spokój,obok po PeKaSe jkest kawał ziemi na której można było postawic pałac za nasze składki a nam by było bliżej.
~Wałbrzych 14-06-2012 12:36
Znowu obrońcy szkół atakują ZUS co za ludzie
~Anty ZUS 14-06-2012 20:34
Bez komentarza( http://www.youtube.com/watch?v=dOUQ1qTzxZ4

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Duda w Wałbrzychu

Mogli zrywać czy też nie?

Dodatek solidarnościowy

Miasto broni strażników

Popierają Dudę