MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Plan zagospodarowania przestrzennego przyjęty jednogłośnie

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Środa, 19 października 2011, 18:22
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 8:06
Autor: PAW
Fot. PAW
Zapowiadało się, że sesja Rady Gminy w Czarnym Borze może mieć emocjonujący przebieg, bowiem radni z Klubu Jarosława Buzarewicza chcieli wprowadzić zmiany do planu zagospodarowania przestrzennego, które miały zablokować ewentualną budowę otaczarni asfaltu. Sesja jednak przebiegała w spokojnej atmosferze.

Klub Radnych Jarosława Buzarewicza zgłosił dwie poprawki: utrzymanie dotychczasowego statusu działek rolnych w rejonie ulicy Kolejowej i osiedla domów jednorodzinnych (w projekcie planu zagospodarowania przestrzennego miały być to tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów, na których można uruchomić szkodliwą dla ludzi i środowiska otaczarnię asfaltu) oraz wprowadzenie zapisu na mocy którego, na terenie objętym planem nie będzie można prowadzić działalności zagrażającej ludziom i niszczącej środowisko, jaką niewątpliwie jest otaczarnia asfaltu.

Jarosław Buzarewicz uważa, że budowa otaczarni w Czarnym Borze wpłynie negatywnie na środowisko. Mieszkańcy zainteresowani sprawą upoważnili ekologa Ryszarda Gnypa, który był obecny na sesji, by reprezentował ich interesy w razie budowy otaczarni.

Okazuje się jednak, że na chwilę obecną problemu budowy otaczarni nie ma. Dlaczego? Bowiem po pierwsze tereny, o których mówił Jarosław Buzarewicz podczas sesji, zostały wyłączone z planu zagospodarowania przestrzennego, nad którym mieli głosować radni. Ponadto wójt Adam Górecki zapewnia, że nie prowadził żadnych rozmów w sprawie budowy otaczarni. Wójt powołał się na przepisy prawne, które jasno regulują tryb ewentualnego uruchomienia podobnej inwestycji.
- Nie prowadziłem w tym temacie żadnych rozmów – mówi stanowczo wójt Górecki.

Uchwała dotycząca planu zagospodarowania przestrzennego Czarnego Boru oraz Borówna została podjęta jednogłośnie.

Na sesji wójt Adam Górecki poinformował także o zakończonych robotach przy budowie kanalizacji w Borównie. Niestety, okazuje się, że wykryto szereg usterek, które wykonawca będzie musiał usunąć. Ponadto radni jednogłośnie wprowadzili zmiany do budżetu gminy oraz wybrali ławników z gminy Czarny Bór, którymi zostali Andrzej Wawrzyniak i Maria Kalisz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Anioły seniorów

Nobel dla Tokarczuk!

Centrum Uśmiechu

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~hi,hi 19-10-2011 22:22
Najpierw jeden radny straszył sołtysa z Borówna a potem dziennikarza z RTI.Przy świadkach!
~dino 20-10-2011 7:58
Ale o o chodzi z tym straszeniem....więcej szczegółów proszę...
~m 20-10-2011 10:58
jak to jest ze Buzarowicz pracuje w Wałbrzychu i jest jednocześnie radnym w Czarnym Borze? Czy w Wałbrzychu nie ma juz ludzi, którzy pokierowaliby miejscową "kulturą"? Może w ramach oszczędności w WOK Pan Jarek poda się do dymisji, wszak mieszkaniec C.B. niech się zatrudni tam a nie zabiera miejsca pracy wałbrzyszanom Pozdrawiam
~dino 20-10-2011 20:16
...... ale jaja....ten wpis u góry totalna porażka.....ja pracowałem i pracuje w Wałbrzychu i nie przeszkadzało mi to przez dwie kadencje być radnym w Cz.B.....co to w ogóle jest --tępota do kwadratu,czepianie się i oczernianie....
~ona77 21-10-2011 10:21
a ja się zastanawiam czy plan zagospodarowania przestrzennego w naszym mieście uwzględni rozwijającą się firmę Mobruk ???? Chociaż patrząc na Gaj - odpowiedź jest chyba oczywista ... no chyba,że mieszkańcy wyjdą na ulicę i głośno zaprotestują ..... PO chyba za bardzo sobie tutaj pozwala - może czas uderzyć do opozycji z zebranymi dowodami ... co wy na to drodzy POlitycy ????
~ptyś 28-10-2011 10:54
P .Buzarewicz reprezentuje tych mieszkańców, którzy nie ulegają tylko urokowi i festynom P.Wójta, myśli i to o gminie....ale że jest przeciw WŁADZY to trzeba Go wywieść najlepiej na Sybir..
~Czarnoborzanin 29-12-2016 0:18
Otaczarnia była planowana. Górecki układal sie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policja zaprasza

Wałbrzych za KO

Szczawno "za" opozycją

Integracja i infrastruktura

Zrezygnujcie z plastiku!