MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

PiS w Wałbrzychu mały i słaby?

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 15 września 2009, 8:24
Aktualizacja: 10:51
Autor: Szela
Mirosław Bartolik prezentuje nową stronę internetową www.piswalbrzych.com.pl
Fot. Szela
“PiS w Wałbrzychu jest mały i słaby”. Tej treści wypowiedź posła PO Zbigniewa Chlebowskiego, użyta w wywiadzie dla jednego z lokalnych tygodników, dotknęła do żywego przedstawicieli lokalnych struktur partii. Kierownictwo PiS w Wałbrzychu zażądało wyjaśnień od miejskich władz Platformy Obywatelskiej.

Mirosław Bartolik i Piotr Sosiński, jednocześnie wiceprezydenci miasta i zarząd powiatowy PiS w Wałbrzychu, nie mogą się nadziwić niewdzięczności kolegów z PO. - Przecież to dzięki głosom naszego elektoratu Piotr Kruczkowski mógł zostać prezydentem na następną kadencję. - Zrezygnowaliśmy z własnego kandydata, poparliśmy kandydata PO. Tylko dzięki temu wybory mogły się zakończyć już w pierwszej turze zwycięstwem Platformy Obywatelskiej – mówią rozżaleni działacze. Przypominają o ważnych problemach, rozwiązywanych podczas sprawowania funkcji wiceprezydentów i wspieraniu polityki Piotra Kruczkowskiego.

Wtóruje im posłanka PiS ziemi wałbrzyskiej, Anna Zalewska. - To była bardzo niefortunna wypowiedź. Moglibyśmy, co prawda, skwitować ją wzruszeniem ramion, ale jesteśmy zbyt poważną partią, by nie reagować na tak jaskrawe przykłady naruszania naszej godności – podkreśla posłanka.

Działacze wałbrzyskiego PiS-u wystosowali do PO list, z potępieniem wypowiedzi posła Chlebowskiego i pytaniem o oficjalne stanowisko partii w tej sprawie. - Oczekujemy przeprosin od posła Chlebowskiego. Mogą to być przeprosiny na sejmowym korytarzu, ale ważne, aby poseł uznał swój błąd – mówi Anna Zalewska.

Wiceprezydent Piotr Sosiński jest bardzo rozgoryczony postawą posła Chlebowskiego. - Jego słowa są krzywdzące i nieprawdziwe. Jesteśmy drugą po PO partią w kraju, także w regionie wałbrzyskim. Jesteśmy też koalicjantem, więc powinniśmy się nawzajem szanować – podkreśla.
Zarząd PiS w Wałbrzychu będzie czekał na odpowiedź na swoje wystąpienie. - Chcemy deklaracji, ze sformułowanie użyte przez posła Chlebowskiego było pomyłką, no i że podobne incydenty nie będą już miały miejsca, przynajmniej na czas trwania koalicji – mówi wiceprezydenci.

Czytaj również

Trzaskowski zyskuje

Czysto na Chełmcu

Przychodnia "Krzysztof" przyjmuje zapisy

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~krzysiekM 16-09-2009 20:10
Panie doktorze, a cóż to za koalicja???PO -PIS?Z jakiej to bajki??Pozdrawiam,były student z Jelonki;-)
~maciek 20-09-2009 16:50
prawda boli ! PiS (czytaj : PO - bis)z Wałbrzycha ma krótką pamięć - ta nie boli!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miasto broni strażników

Trzaskowski odwiedzi Wałbrzych

Przyjedzie Duda

Wspierają Trzaskowskiego

W Dolnośląskiem Duda z 39%, Trzaskowski z 32,5%