MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

PiS przedstawiło kandydatów

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 20 sierpnia 2019, 20:52
Aktualizacja: Czwartek, 22 sierpnia 2019, 8:46
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Minister Michał Dworczyk podczas dzisiejszej konferencji prasowej w biurze poselskim w Wałbrzychu przedstawił kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu z naszego okręgu w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

- Okręg numer 2 to teren byłego województwa wałbrzyskiego dla którego przygotowaliśmy kandydatów, którzy mają bardzo duże doświadczenie. Doświadczenie w działalności społecznej, politycznej a niektórzy też w działalności biznesowej, co w sejmie, biorąc pod uwagę ilość spraw związanych z gospodarką, jest również nie bez znaczenia. Lista liczy 16 osób. Na te 16 osób 4 osoby to obecni parlamentarzyści, 12 osób to są byli lub obecni samorządowcy - mamy wśród nich obecnych i byłych burmistrzów, wójtów, radnych powiatu i sejmiku wojewódzkiego. Są to wszystko osoby, które problemy regionu znają bardzo dobrze, które już wykazały w swojej dotychczasowej działalności, że są zdeterminowane aby walczyć o sprawę pięciu powiatów, z których składa się nasz region, czyli wałbrzyskiego, kłodzkiego, dzierżoniowskiego, świdnickiego i ząbkowickiego. W tych 51 dniach, które są przed nami będziemy prowadzić kampanię aż do ciszy wyborczej. Będziemy chcieli przekonać mieszkańców byłego województwa wałbrzyskiego, żeby oddali swoje głosy na Prawo i Sprawiedliwość. Będziemy prezentować program, konkretne rozwiązania, które dla naszego regionu są istotne. W mijającej kadencji zdarzyło się dużo dobrych rzeczy, żeby zacząć od olbrzymiej inwestycji, która była przez wiele, wiele lat przygotowywana - jako parlamentarzyści tej kadencji też dołożyliśmy swoją cegiełkę do obwodnicy Wałbrzycha, poprzez rozpoczęcie pracy nad trasą S8 i szereg inwestycji infrastrukturalnych do miękkich projektów z których korzystali mieszkańcy regionu. O tym wszystkim w czasie spotkań będziemy mówić, ale oczywiście będziemy też prezentować program Prawa i Sprawiedliwości. Nie tylko ten ogólnopolski, ale program dla regionu. To będzie też czas konsultacji, czas rozmów o tym co w tym programie powinniśmy jeszcze zawrzeć. Nasi kandydaci są ze wszystkich pięciu powiatów czyli wszystkie strony naszego okręgu nr 2 są reprezentowane, dlatego jestem przekonany, że każdy znajdzie kandydata na którego warto oddać głos. Z punktu widzenia Prawa i Sprawiedliwości na terenie byłego województwa wałbrzyskiego to są ważne wybory, bo po raz pierwszy mamy ambitny plan zwycięstwa nad naszą konkurencją polityczną. Do tej pory nigdy Prawo i Sprawiedliwość nie wygrało w wyborach parlamentarnych w naszym regionie. My chcemy przełamać ten standard, chcemy pokazać, że potrafimy wygrywać. Jestem przekonany, że z tą drużyną, z tym zespołem na pewno jest to możliwe - powiedział Minister Michał Dworczyk.

Oprócz Ministra Dworczyka na liście kandydatów do Sejmu znaleźli się: Ireneusz Zyska, Wojciech Murdzek, Maciej Badora, Marcin Gwóźdź, Zuzanna Bielawska, Renata Surma, Beata Mucha, Jerzy Dec, Jarosław Węgłowski, Bogusław Szpytma, Małgorzata Greiner, Marek Tarnacki, Ewelina Szydłowska, Renata Wierzbicka i Grzegorz Grzegorzewicz. Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do fotelu Senatora jest natomiast obecny Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński.

- To wielki zaszczyt móc kandydować na mojej rodzimej, wałbrzyskiej ziemi, na ziemi świdnickiej w tak ważnych, najważniejszych po 89 roku wyborach, które będą determinowały rozwój Polski na kolejne lata. Rozpoczęliśmy 4 lata temu wiele dobrych zmian. Te zmiany były widoczne w naszych samorządach. Dolnośląski Urząd Wojewódzki, wojewoda Dolnośląski był koordynatorem i współrealizatorem tych dobrych dla Wałbrzycha, dobrych dla Świdnicy i naszych powiatów programów rządowych. Dzisiaj opierając się na naszym wielkim dziedzictwie historycznym, przemysłowym, na wielkim potencjale turystycznym, przy tych wielkich naszych planach inwestycyjnych, mających na celu udrożnienie komunikacyjne naszego regionu, naszego okręgu ziemi wałbrzyskiej, świdnickiej i kłodzkiej jestem przekonany, że ten najbliższy czas będzie dobrym czasem dla Polski. Skuteczny wojewoda okaże się dla Wałbrzycha i dla Świdnicy dobrym Senatorem - powiedział Kamil Zieliński.

Jak zaznaczył Minister Michał Dworczyk przedstawieni kandydaci będą teraz organizowali spotkania z wyborcami, podczas których przedstawią szczegóły programu Prawa i Sprawiedliwości, a także wskażą sprawy i problemy, którymi chcieliby się zająć, gdy dostaną się do parlamentu.

Twoja reakcja na artykuł?

19
32%
Cieszy
2
3%
Hahaha
1
2%
Nudzi
5
8%
Smuci
5
8%
Złości
27
46%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Zmarł symbol Wałbrzycha

Podwyżki dla polityków

Nadal bez oświetlenia

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~Pisior 20-08-2019 23:14
Tak PiS robi wałbrzyskich wyborców w bambucho. 1 miejsce na liście Warszawa, 2 miejsce Świdnica, 3 miejsce Świdnica, 4 miejsce Wałbrzych. Nieźle.
~,,,, 20-08-2019 23:20
do: ~Pisior (23:14)
Proszę nie pisać, że PiS robi wałbrzyskich wyborców w bambuko. W Wałbrzychu mieszkają ludzie inteligentni i na takie persony nie będą głosować. Wiadomym jest, że na PiS głosuje: patologia, frustraci, deb...le, id....ci ogólnie najgorszy sort ludzki.
~ 21-08-2019 5:29
do: ~,,,, (23:20)
Puknij się w chory łeb. Patologia... a debila znajdziesz przed lustrem😊
~NoweMiasto 26-08-2019 23:58
do: ~,,,, (23:20)
Robi I ma poparcie np Jacka emeryta kapusia
~Jacuś 20-08-2019 23:44
do: ~Pisior (23:14)
Czwarte miejsce powiat kamiennogórski.
~analiza 21-08-2019 7:16
do: ~Jacuś (23:44)
To jeszcze gorzej. Z tego wynika, że z Wałbrzycha nr 8 z PiS i nr 15 tak naprawdę bliżej PO.
~Jacuś 21-08-2019 10:03
do: ~analiza (7:16)
Tylko jak numer 15 startował z lis PiS do rady miejskiej w poprzedniej i obecnej kadencji to nie był bliżej PO ?
~analiza 21-08-2019 10:43
do: ~Jacuś (10:03)
Oczywiście, że też tak samo było. I powtarza się regularnie już 3 kadencje. Skoro nikomu to nie przeszkadza ...
~ja 20-08-2019 23:40
Pani Reniu Nie mogę uwierzyć.
~zdziwiony 21-08-2019 7:12
do: ~ja (23:40)
Ja też nie mogę uwierzyć że tam pani Renia. Ale nie chodzi o to że to coś złego. Przeciwnie. To nobilitujące dla osoby tak silnie związanej z PO poprzez koleżanki, interesy i wspólne cechy moralne ...
~Marianna 21-08-2019 9:32
do: ~zdziwiony (7:12)
A ja nie jestem wcale zdziwiona. Kiedyś niejaki Piotr Kruczkowski też był w Pisie. A jak przyszło co do czego to został prezydentem miasta z ramienia Peło. Koniuktura wyborcza i nic więcej. Z wiatrem łatwiej się płynie.
~Walbrzych 21-08-2019 2:59
Wystarczy przeanalizować ostatnie 40 lat zarządzania miastem Wałbrzych! Jak jest to możliwe aby nikt z rzadzacych tym miastem nie siedział w kryminale?
~Bicz_boży 21-08-2019 7:08
Pisałem przed wyborami samorządowymi, że jajcarski start zyski jest wkupnym przed wyborami parlamentarnymi, gdzie będzie chciał wystartować z pisowskich list. Pisowska lista pisu pokazuje jedną zasadniczą kwestię - taki jaki rząd ma stosunek do naszego miasta, tak i obsadzil walbrzyskie listy. Na czołowych miejscach nie ma ani jednego Walbrzyszanina. Sąsiednia 'metropolia ' - Świebodzice - ma europoslanke i dwójkę na liście Zyske (i to neofita ). Zatem walbrzyscy pisowcy - piszę to ze smutkiem - w rankingu pozycji w partii pukacie w dno. I to od spodu.
~ 21-08-2019 15:16
do: ~Bicz_boży (7:08)
Orpel uspokój się!! Zdrowie najważniejsze!!!:D Pograj lepiej w kulki.
~Wanda 21-08-2019 21:38
do: ~Bicz_boży (7:08)
Dobry tekst, jak zawsze.
~Kto to kupi ? 21-08-2019 7:57
PiS obiecywał wojsko na Podgórzu i budynek dalej pusty. PiS od 2015 r obiecywał remont dworca Głównego, a dworzec dalej straszy. Pozamykali wszystkie dyspozytornie pogotowia w Kłodzku, Wałbrzychu, Świdnicy, Dzierżoniowie, Kamiennej. Zlikwidowali areszt w Wałbrzychu, budynek w tej chwili straszy, w zamian nie dali nic. Nie przyznali dotacji na lodowisko, basen, stadion, remonty kamienic i ulic. Nie zbudowali żadnej fabryki, nieotworzyli żadnej instytucji, czyli zero osiągnięć !
~antytroll 21-08-2019 9:00
do: ~Kto to kupi ? (7:57)
Idz dalej trolluj na Facebooku Waldenie czy jak tam się sam nazywasz w danej chwili. Trzeba być albo ślepy albo nie widzieć tego co się dzieje na plus w Polsce w ostatnim okresie. Jak ktoś nie wychyla nosa poza Wałbrzych to nic nie widzi. To, że w Wałbrzychu jest jakiś zastój to wina gospodarza miasta. Na marginesie dodam, że akurat ukończono projekt i wybrano wykonawcę budowy dworca. Areszt ma być wykorzystany a rozmowy z wojskiem trwają.
~Szełemej musi odejść 21-08-2019 11:57
do: ~Kto to kupi ? (7:57)
Za to twój pryncypał zadłużył miasto bez opamiętania. W cieniu Szełemeja skradziono miliony z Jednostek Oświatowych UM.
~Kto to kupi ? 21-08-2019 8:12
Pierwsze zdjęcie wymowne, PiS i jedna telewizja znaczy się mikrofon z telewizji TVPiS.
~sceptyk 21-08-2019 8:17
Panie Dworczyk, wiem jedno, wychodzi pan z założenia które wbija wam w głowę jak mantrę ,,dyktatorek z nowogrodzkiej'', kto nie z nami ten nasz śmiertelny wróg. Trzeba go likwidować wszelkimi sposobami! To cała prawda o waszej pisiarskiej zbieraninie!!!
~olo 21-08-2019 8:21
Dlaczego zagłosuję na PIS ?? Jestem egoista w ostatnim roku rządów PO moja podwyżka to 65 zł obecnie to 400 zł Jest chyba różnica. Spółka 100% Skarb Państwa SA . Obecnie mam wybór czy pracować do 65 lat czy dłużej . POprzednio brak wyboru . Nie będę tu pisał o 500+ 300+ dodatkowej emeryturze zlikwidowanie bezrobocia itp itd . Jeśli ktoś twierdzi ze za PO żyło mu się lepiej to albo kłamie albo kradł wtedy . Nie piszcie głupot o cenie pietruszki ,masła czy o zadłużaniu państwa bp to bzdury . Chcesz dyskutować nie używaj obelg No chyba ze nie masz argumentów to klnij ile wlezie Tylko na to cię stać .A teraz proszę o minusy każdy minus to 1 zł na konto wyborcze PIS
~Sympatyk ale.. 21-08-2019 11:33
Jak najbardziej popieram listę PiS bo to obecnie jedyny wybór dla Polski. Szkoda że nie ma jednak więcej nazwisk z Wałbrzycha, szczególnie tych bardziej lotnych. Albo nie chcieli albo im nie dano.
~wyzwalacz 21-08-2019 21:16
Co to za rząd i państwo w którym w państwowych aresztach morduje się aresztantów, ja się pytam?
~RKW 21-08-2019 23:04
do: ~wyzwalacz (21:16)
No tak co za czasy... A instytucja powołana rzekomo do kontroli wyborów olewa sygnały o przekretach bo jej kandydat też startuje... Więcej wstydu panie Ryszardzie.
użytkownik facebook 22-08-2019 18:38
Może Pan Dworczyk wyjaśni swoje pomyłki w oświadczeniach majątkowych a potem będzie kandydował do Sejmu😠😠😠👺
~NoweMiasto 26-08-2019 23:56
Walbrzych ponownie wydymany przez PiS.Sami spodochroniarze.A kiedy dworczyk wytlumaczy sie z “bledow”-przekretow w rozliczeniu podatkow.peesnapis
~Mimo 28-08-2019 8:50
Brawo PiS brawo Panie Dworcxyk.Jest Pan wspaniałym .inteligentnym politykiem.Wslnrzych powinien być dumny,że ma takiego przedstawiciela w rządzie.Psn Siemoniak już dawno wyemigrował z naszego miasta ,a teraz stał się jego honorowym obywatelem.Ciekawe dlaczego nie startuje w swoim okręgu.Pewnie liczy na naiwność wałbrzyszan żeby dalej grzać posadkę w sejmie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radny straci mandat?

Dawno tak nie padało...

Wyremontowali Poniatowskiego

DIOZ przeniesie się do nas?

PiS wciąż na czele