Czytających: 5148

Wałbrzych, Nowe Miasto: Piłkarze Górnika po pierwszym sparingu

Niedziela, 24 stycznia 2010, 8:32
Aktualizacja: 8:43
Udało się znaleźć przeciwnika piłkarzom Górnika Wałbrzych. Podopieczni Roberta Bubnowicza mieli w sobotę spotkać się z Novym Dvorem Kralove i chociaż to spotkanie zostało odwołane, biało–niebiescy zagrali z innym Górnikiem, tym z Gorc.

Pojedynek rozegrany został na bocznej płycie stadionu na Nowym Mieście. Po 5 minutach i celnym trafieniu Moszyka 1:0 prowadzili wałbrzyszanie. Nie minęły 4 minuty, a gospodarze wygrywali już 2:0. Strzelcem gola okazał się Łaski.

Gorczanie nie poddali się jednak zbyt łatwo i jeszcze przed przerwą zdobyli kontaktowego gola. Rzut karny wykorzystał Grzesiak. Ten sam zawodnik w 50 minucie pokonał bramkarza Górnika po raz drugi, doprowadzając tym samym do remisu.

W tym momencie za grę wzięli się ponownie podopieczni Roberta Bubnowicza. W 55 minucie "jedenastkę" wykorzystał Przerywacz, cztery minuty później do siatki gości trafił Wojtarowicz, a na 5:2 w 75 minucie podwyższył starszy z braci Michalaków. Górnik Gorce w końcówce spotkania zaatakował jeszcze raz, a trzeciego gola dla gorczan zdobył Fraś.

W pierwszym pojedynku jednego z naszych rywali w walce o awans do II ligi, Polonia/Sparta Świdnica uległa na własnym obiekcie IV-ligowej Victorii Września 1:2. Honorowego gola dla biało-zielonych zdobył w drugiej połowie Tomasz Urban.

Górnik Wałbrzych - Górnik Gorce 5:3 (2:1)
Górnik W-ch: Jaroszewski - D. Michalak, Przerywacz, Łaski, Majka, G. Michalak, Wepa, Wojtarowicz, Tobiasz, Janik, Moszyk oraz Wodzyński, Rytko, Starczukowski, Smoczyk i Sobczyk.