Czytających: 5345

Nowa Ruda: Piłkarze Górnika odprawili Piasta z kwitkiem

Czwartek, 11 października 2018, 13:33
Aktualizacja: 13:44
W meczu w ramach Pucharu Polski podokręgu wałbrzyskiego, Piast Nowa Ruda uległ na własnym boisku Górnikowi Wałbrzych 0–2.

Spotkanie przyciągnęło na trybuny około pół tysiąca widzów. Nie jest żadną tajemnicą, że kibice obu klubów nie żyją w zgodzie i dla nich takie mecze mają szczególne znaczenie. Przez około 20 minut na boisku niewiele ciekawego się działo, a sytuacji bramkowych praktycznie nie było. Gra najczęściej toczyła się w środkowej strefie boiska. W 27. minucie mocno z wolnego przymierzył Chajewski, futbolówka odbiła się od jednego z graczy Piasta i wpadła do siatki. W kolejnych minutach optyczną przewagę posiadali miejscowi, ale efektem był jedynie strzał w słupek.

W drugiej odsłonie Piast dążył do strzelenia gola wyrównującego, ale to Górnicy pokonali przeciwnika. Wyróżniający się w tym spotkaniu w barwach Górnika Chajewski zdobył gola na 0-2, a po chwili mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, ale tym razem bramkarz Nowej Rudy był górą. W doliczonym czasie gry miejscowi mieli szansę na gola kontaktowego, ale Osicki nie wykorzystał jedenastki i mecz zakończył się wynikiem 0-2, co oznacza awans Górnika do kolejnej rundy.

Piast Nowa Ruda - Górnik Wałbrzych 0-2 (0-1)

Górnik: Jaroszewski, Michalak, Orzech, Krawczyk, Krzymiński, Chajewski, Rytko, Jakacki, Oświęcimka, Woźniak, Młodziński oraz Reczulski, Kokoszka, Rękawek, Marciniak, Tragarz, Wepa, Rodziewicz.