MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Piłkarski Puchar Polski Kobiet: Szczyt Boguszów – Gwarek Wałbrzych 4–3

Wiadomości: Boguszów-Gorce
Wtorek, 13 września 2011, 13:35
Aktualizacja: 15:44
Autor: PAW
Gwarek Wałbrzych
Fot. PAW
Niezwykle zacięte było spotkanie Pucharu Polski Kobiet pomiędzy Szczytem Boguszów a Gwarkiem Wałbrzych. Ostatecznie zwyciężyły gospodynie 4–3.

Początek meczu należał do gości. Dwa groźnie stzrały z dystansu oddała Ada Skrobiś, ale na posterunku była Katarzyna Kurylas. Po kilkunastu minutach do głosu zaczęły dochodzić dziewczęta z Boguszowa. Gospodynie miały dwie znakomite okazje na wyjście na prowadenie, ale świetnie w bramce Gwarka spisywała się Patrycja Urbańska. W 20. minucie Nikola Pełechata wyprowadziła celnym strzałem Szczyt na prowadzenie. Gwarek chciał szybko odpowiedzieć skuteczną akcją, ale często brakowało precyzji. Groźnie z dystansu uderzyła m.in. Sławińska, lecz piłka przeleciała obok bramki Szczytu. Wyrównanie miało miejsce w 30. minucie. Wtedy to w polu karnym Szczytu została sfaulowana Skrobiś. Sama poszkodowana pewnie wykorzystała jedenastkę.

Drugą połowę od ataków zaczęły miejscowe, ale zespół Gwarka bardzo mądrze się bronił. Wreszcie gospodynie dopięły swego i zdobyły gola w 55. minucie meczu. Goście jednak znów odpowiedzieli skuteczną akcją. Tym razem gola dla Gwarka zdobyła Angelika Rubin, która najprzytomniej zachowała się w polu karnym w wielkim zamieszaniu. Już minutę później piłkarki Gwarka przeprowadziły filmową wręcz kontrę, zakończoną skutecznym strzałem Skrobiś. Ostatnie minuty to ataki zespołu z Boguszowa, które w efekcie przyniosły miejscowym zawodniczkom dwa gole, których autorkami były: Iwańczuk i Wandolska.

Szczyt Boguszów – Gwarek Wałbrzych 4-3 (1-1)

Szczyt: Kurylas – Kwiatkowska (45' Żurawska), Ślebioda (45' Mazurek), Wielowska, Poręba – Chłodnicka (70' Kozłowska), Choińska (85' Starosz), Wandolska, Drewniok (80' Talarowska) – Pełechata, Iwańczuk

Gwarek: Urbańska – Marszałek, Patrycja Rubin (75' Piotrowska), Wylegała, Oroń – Kałużna, Sławińska, Skrobiś, Galant – Janus, Angelika Rubin.

Czytaj również

Rozbili Bazalt

Górnik już sparuje

Przeszkadzała mu wiata

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~xxx 13-09-2011 13:44
Ale stronniczo napisany artykuł MASAKRA WAŁBRZYSZKU staczasz się
~kopytko 13-09-2011 14:16
pierwszy gol - Pełechata, dwa ostatnie - Iwańczuk. ktoś nie był na meczu :)
~ 14-09-2011 7:18
Oglądać: www.youtube.com/watch?v=mo92WpcA0OY W środę między 16 a 18 na Ratuszowej na meczu z Bałtykiem Gdynia można się zapisywać. Wspieraj swój lokalny klub. Górnik Wałbrzych

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przyjedzie Duda

Remis Zagłębia

Drzewa za frekwencję

Duda w Wałbrzychu

Szczyt na remis