Zalogowanych: 7

Wałbrzych: Piłkarski Puchar Polski Kobiet: Baty od wrocławianek

Czwartek, 5 listopada 2015, 11:00
Aktualizacja: Piątek, 6 listopada 2015, 10:33
AZS Wrocław rozbił wałbrzyski AZS PWSZ w meczu Pucharu Polski. Goście wygrali 6–0.

Już w 6. minucie wrocławianki mogły wyjść na prowadzenie, ale na nasze szczęście piłka odbiła się od słupka. W 11. minucie szczęścia spróbowała Rędzia, lecz jej strzał był niecelny. W kolejnych minutach to goście byli bliżsi zdobycia goli, ale dobrze interweniowała Antończyk. W 22. minucie aktywniejsze zawodniczki z Wrocławia dopięły swego i za sprawą Wróblewskiej wyszły na prowadzenie. Kilka minut później było już 2-0, bowiem do bramki wałbrzyszanek trafiła reprezentantka kraju Grabowska. Nasze odgryzły się składną akcją Brzeskiej i Gonzales, lecz uderzenie tej drugiej było niecelne. W 42. minucie było praktycznie po meczu, bowiem znów Grabowska oszukała naszą defensywę i zdobyła kolejnego gola.

Od początku drugiej odsłony na murawie pojawiły się w szeregach wałbrzyskich aż cztery nowe zawodniczki. Obraz gry jednak nie uległ zmianie i nadal stroną dyktującą warunki gry byli goście. Już w 52. minucie klasą błysnęła Grabowska, która podwyższyła na 4-0. Kolejne akcje to oblężenie wałbrzyskiej bramki, ale strzały wrocławianek były niecelne lub padały łupem Antończyk. Pod koniec meczu rywalki zadały jeszcze dwa skuteczne ciosy. Najpierw gola zdobyła Wróblewska, a popisy strzeleckie zakończyła Gradecka.

AZS PWSZ Wałbrzych – AZS Wrocław 0-6 (0-3)

AZS PWSZ: Antończyk, Aszkiełowicz (46’ Mrozińska), Konat, Konopka, Iwańczuk, Rędzia (46’ Staranowicz), Brzeska (46’ Wójcik), Żurawska, Kowalczyk (37’ Choińska), J. Pluta, Gonzalez (46’ Mazurek).