Czytających: 4952

Wałbrzych: Piłkarski Puchar Polski: Czarni słabsi od Bielawy

Czwartek, 14 maja 2015, 12:33
Aktualizacja: 12:33
Piłkarze Czarnych, mimo ambitnej postawy, nie dali rady III–ligowej Bielawiance w meczu rozgrywanego w ramach Pucharu Polski.

Zdecydowanym faworytem półfinałowego starcia był zespół gości. Czarni nieźle radzą sobie w tej rundzie w A klasie, a Bielawa zaciekle walczy o utrzymanie w III lidze.

Po meczu było już praktycznie po pierwszej części, bowiem zespół Bielawianki zaaplikował Czarnym trzy gole. Już w 1. minucie wyżej notowani rywale wyszli na prowadzenie. Taki wynik utrzymywał się dość długo. W 43 minucie Bielawianka po raz drugi skutecznie zaatakowała, a jeszcze przed przerwą goście wykorzystali jedenastkę i prowadzili 3-0. W drugiej odsłonie w 60. minucie Czarni zdobyli gola za sprawą celnego trafienia Konsewicza. To było jednak wszystko na co było stać ekipę Marka Żamojcina. Później jeszcze raz skutecznością popisali się goście i wygrali cały mecz 4-1.

Teraz w meczu finałowym naszego podokręgu Bielawianka zmierzy się z Polonią/Stalą Świdnica, której trenerem i piłkarzem jest wieloletni gracz wałbrzyskiego Górnika Marcin Morawski. Finał 20 maja

Czarni Wałbrzych - Bielawianka Bielawa 1:4 (0:3)

Czarni: Piotr Kudaj, Jakub Nowicki, Dawid Darmochwał, Mateusz Mudzin, Mariusz Boniowski (19’ Wojciech Surosz), Dawid Gołek, Michał Guzik, Patryk Marszałek, Patryk Konsewicz, Krzyszto Janiak, Maciej Łukasik.