REGION: Piłkarska klasa okręgowa: W uzdrowiskowych derbach górą Zdrój

Środa, 2 maja 2018, 10:45
Aktualizacja: 11:02
Autor: JAZ
W meczu klasy okręgowej przebudzili się wreszcie piłkarze Zdroju Jedlina–Zdrój, którzy pewnie, bo 3–0, pokonali MKS Szczawno–Zdrój.

Derby drużyn reprezentujących uzdrowiskowe miejscowości były dość zaskakujące. Nieoczekiwanie zespół Zdroju Jedlina Zdrój zagrał fenomenalne spotkanie i odniósł pierwsze w tym roku zwycięstwo.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 5. minucie meczu. Do końca pierwszej połowy spotkania zawodnicy ze Szczawna Zdroju próbowali doprowadzić do wyrównania. Dobrze zorganizowana gra defensywna Zdroju uniemożliwiła rywalowi osiągnięcie celu.

W drugiej odsłonie goście ruszyli do frontalnego ataku. Akcje nie przynosiły jednak żadnego efektu. Do bramki za to trafiali gracze trenera Radosława Kwiatkowskiego. Drugi gol zdobyty po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 53. minucie upewnił gospodarzy w możliwości osiągnięcia sukcesu, który przypieczętowali trzecią bramką.

Zdrój Jedlina Zdrój – MKS Szczawno Zdrój 3:0 (1:0)

Zdrój: TRZEPAK – SIARA, POHL, TROJAK, SAMIEC, ZASADA, LIPIŃSKI, KRYSKA, LIC, KUBOWICZ, KARKUŁOWSKI.