Czytających: 6247

Jedlina-Zdrój: Piłkarska klasa okręgowa: Podział punktów w meczu ekip uzdrowiskowych

Niedziela, 28 kwietnia 2019, 8:02
Aktualizacja: 8:22
W bardzo istotnym meczu w kontekście walki o utrzymanie w klasie okręgowej, Zdrój Jedlina–Zdrój zremisował 2–2 z MKS–em Szczawno–Zdrój.

Obie ekipy zdawały sobie przed tym spotkaniem sprawę z faktu, że ten mecz może je przybliżyć lub oddalić od utrzymania. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył w 30. minucie Rafał Lipiński. Do końca pierwszej części kibice nie zobaczyli więcej goli. W drugiej odsłonie działo się więcej. W 66. minucie Dominik Tłuścik podwyższył na 2-0 i wydawało się, że Zdrój zainkasuje kolejny komplet punktów. Nic bardziej mylnego. Niezwykle ambitnie walcząca drużyna MKS-u już w 67. minucie zdobyła gola kontaktowego za sprawą trafienia Filipa Brzezińskiego. Wynik meczu ustalony został w 75. minucie, kiedy do siatki rywali trafił Tomasz Rutkowski i tym samym kluby podzieliły się punktami. W końcówce zrobiło się nerwowo i dwóch piłkarzy z Jedliny-Zdroju zostało ukaranych czerwonymi kartkami - Mateusz Trojak oraz Renan De Oliveira Moura.

Zdrój Jedlina-Zdrój - MKS Szczawno-Zdrój 2-2 (1-0)

Zdrój: Michał Trzepak, Damian Kacica, Jonathan Dos Santos Pereira (77' Renan De Oliveira Moura), Patrick Do Nascimento Silva, Paweł Zasada (90' Maksymilian Kacprzyk), Dominik Tłuścik, Bartosz Rzeszut, Rafał Lipiński, Maciej Kwiatkowski, Damian Samiec (79' Mateusz Trojak), Mateusz Kałwak

MKS: Marcin Wojciechowski, Jacek Stawiński, Filip Brzeziński, Paweł Tobiasz, Kacper Niemczyk, Jakub Borek, Piotr Rojek, Jakub Jędras (71' Michał Starczukowski), Michał Korościk (51' Tomasz Czechura), Marcin Łysakowski, Tomasz Rutkowski.