Czytających: 5576

Wałbrzych: Piłkarska klasa A: Zagłębie Wałbrzych – Skalnik Czarny Bór 1–4

Wtorek, 29 listopada 2011, 13:26
Aktualizacja: 13:27
W meczu o mistrzostwo klasy A, Zagłębie Wałbrzych uległo znacznie na własnym boisku Skalnikowi Czarny Bór 1–4.

Obie ekipy przystąpiły do tego spotkania mocno osłabione. Głównym powodem absencji kluczowych zawodników były kontuzje lub kara za nadmiar żółtych kartek.

Od początku wyraźną przewagę osiągnęli przyjezdni. Już w 2. minucie Linowski mógł wpisać się na listę strzelców, ale źle przyjął piłkę w polu karnym i obrońcy Zagłębia zażegnali niebezpieczeństwo. Dwie minuty później znów groźnie zaatakował Skalnik. Strzałów z dystansu próbowali Siczek i Adrian Maliszewski, jednak obrońcy Zagłębia blokowali te uderzenia. Wreszcie do bezpańskiej piłki dopadł Skoczeń i strzałem pod poprzeczkę wyprowadził gości na prowadzenie. W dalszym ciągu pierwszej odsłony przewaga należała do Czarnego Boru. W 17. minucie Wawrzyniak uderzył z odległości 25 metrów. Fatalny błąd popełnił Wojciechowski, który nie utrzymał futbolówki, a ta wpadła do bramki Zagłębia. Jeszcze w 40. minucie po podaniu Szczepkowskiego w idealnej sytuacji znalazł się Linowski i podwyższył prowadzenie na 3-0 dla Skalnika. Miejscowi mogli pokusić się o zdobycie gola w 43. minucie, ale Nowak przegrał w sytuacji sam na sam z Czarnotą.

W drugiej połowie obie ekipy zaprezentowały radosny futbol. Sytuacji podbramkowych było mnóstwo, ale skuteczność obu zespołów pozostawiała wiele do życzenia. W ekipie Skalnika seryjnie sytuacje strzeleckie marnowali: Szczepkowski, Linowski, Pytlewski i Florian. Również gospodarze mogli zdobyć gole, ale grali nieskutecznie. Inna sprawa, że cudów w bramce Zagłębia w drugich 45 minutach dokonywał Wojciechowski. Sposób na bramkarza Zagłębia znalazł dopiero w 69. minucie Wawrzyniak, który po raz kolejny popisał się skutecznym uderzeniem. Wałbrzyszan stać tego dnia było jedynie na zdobycie honorowego gola, autorstwa Szymaniaka, który wykorzystał niepewną interwencję Czarnoty.

Zagłębie Wałbrzych – Skalnik Czarny Bór 1-4 (0-3)

Zagłębie: Wojciechowski – Radoń, Bródka, Zawadzki, Żygało – Nyklasz, Szymaniak, Bielakiewicz, Niedźwiecki – Suchara, Nowak

Skalnik: Czarnota – Matusik, Skoczeń, Masiel, K. Maliszewski – A. Maliszewski, Florian, Siczek, Wawrzyniak – Linowski (70’ Pytlewski), Szczepkowski.