Dziećmorowice: Piłkarska klasa A: Krok Sudetów do utrzymania

Środa, 6 czerwca 2018, 9:23
Aktualizacja: 9:36
Autor: JAZ
Pojedynki Sudetów z Unią zawsze były bardzo emocjonujące. Często też pada w nich dużo bramek. Podobnie było i tym razem.

Od samego początku gospodarze narzucili swój styl gry. Częste ataki i wysoki pressing zawodników z Dziećmorowic pozwoliły miejscowej drużynie stwarzać sobie olbrzymią ilość sytuacji podbramkowych. Pierwszych kilka okazji nie zostało wykorzystanych, jednak już w 17. minucie celnym strzałem popisał się Piotr Osiecki. Niedługo potem w jego ślady poszli Baran, Szpindler i Wodnicki. Do przerwy honorowe trafienie zaliczył jeszcze Adam Dela i Sudety prowadziły aż 5:1. Po zmianie stron dwa kolejne trafienia zaliczyli gospodarze i wysokie zwycięstwo stało się faktem.

Sudety Dziećmorowice – Unia Bogaczowice 7:1 (5:1)

17’ 48’ Osiecki, 20’ 27’ 87’ Baran, 41’ Szpindler, 43’ Wodnicki – 34’ A. Dela

Sudety: Marcin Byra – Osiecki (80’ P. Otwinowski), Kozioł, Choma, Baran, Szpindler (62’ Macki), Mariusz Byra (53’ Śmieszek), Kwiatkowski, M. Otwinowski, Wądołowski (70’ Szczepkowski), Wodnicki

Unia: Krynicki – Juszczyk, Wyszyński, Stanisławski (78’ Sitko), Kawiński (78’ Faściszewski), Radzikowski, Sobota (60’ Dłużniewski), A. Dela, Ziach, Laskowski, P. Dela (35’ Kałoń)