Czytających: 3767

Wałbrzych: Piłkarska klasa A: Czarni wciąż bez gola

Poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 9:15
Aktualizacja: 9:29
W drugim meczu rundy wiosennej piłkarze Czarnych Wałbrzych ponieśli drugą porażkę.

W pierwszej kolejce po zimowej przerwie Czarni w derbach Wałbrzycha musieli uznać wyższość Górnika Nowe Miasto, z którym przegrali 0-2. W sobotę na stadionie przy ulicy Dąbrowskiego podopieczni Leszka Dereweckiego mierzyli się z KS-em Walim, w którym wciąż jedną z wiodących ról odgrywa piłkarski obieżyświat 50-letni Robert Rzeczycki. W tym spotkaniu wynik meczu został rozstrzygnięty już w pierwszych 45 minutach, kiedy goście zaaplikowali miejscowym 3 gole. Najpierw do siatki rywala trafił w 22. minucie Marcin Skotnicki. Wynik na 0-2 podwyższył Artur Słapek, w przeszłości gracz m.in. Victorii Świebodzice i Górnika Wałbrzych. Bramkę do szatni dla Walimia zdobył natomiast Kamil Drąg. W drugiej połowie goście mądrze bronili korzystnego wyniku, rozbijali ataki Czarnych i dowieźli końcowy sukces do gwizdka arbitra.

Czarni Wałbrzych - KS Walim 0-3 (0-3)

Czarni: Olaf Chmura (46' Patryk Mosior) - Wojciech Kumor, Mateusz Mudzin, Jakub Nowicki, Przemysław Rudnicki - Maciej Zawadzki, Łukasz Misiak (46' Rafał Baszak), Mateusz Kasprzyk (46' Damian Ziątek), Serhii Slipets - Łukasz Fiszer (71' Piotr Kula), Patryk Konsewicz (30' Kamil Szarek).

KS Walim: Łukasz Gut - Robert Rzeczycki, Rafael Siekiera (64' Tomasz Drzewiecki), Krzysztof Byrski, Sylwester Gawryś (46' Paweł Miklas) - Adrian Kraus, Artur Słapek, Kamil Drąg, Łukasz Młocek - Damian Kraus, Marcin Skotnicki.