Czytających: 6488

Wałbrzych: Piłkarki Victorii grały sparingi

Sobota, 17 sierpnia 2013, 11:48
Aktualizacja: 11:49
Victoria Aglomeracja Wałbrzyska wygrała dwa mecze sparingowe strzelając w nich aż 26 goli i tracąc tylko jedną bramkę. To niespotykany wyczyn młodych wałbrzyskich piłkarek.

W pierwszym meczu sparingowym po zgrupowaniu w Zbąszyniu nasze piłkarki pokonały bardzo wysoko drużynę gospodyń z Bolesławic aż 12:1. Po trzy gole zanotowały dwie zawodniczki Victorii AW: Paula Rak i Justyna Krajewska. Po dwie bramki zdobyły nasze snajperki Dagmara Najbuk i Marta Bedra, a po jednym trafieniu dołożyły Natalia Marszałek i Karolina Janicka.

To był mecz do jednej bramki, choć wymiar treningowy i strzelecki był bardzo przydatny i korzystny dla piłkarek Jacka Grabowskiego. Do przerwy w zaledwie 30 minut nasze zawodniczki strzeliły aż 7 bramek. W drugiej połowie dołożyły jeszcze 5 i straciły jedną. Tego typu mecze są wbrew pozorom bardzo trudne, bo bardzo ciężko gra się z przeciwniczkami, które teoretycznie są słabsze, ale ambicją i wolą walki starają się stawić czoła teoretycznie lepszym. Pomimo tak wysokiego zwycięstwa trener Jacek Grabowski nie do końca był zadowolony z gry swoich podopiecznych.

- Uważam, że w tym meczu wynik miał drugorzędne znaczenie. Zależało mi na tym, by moje piłkarki nabrały jeszcze większej pewności siebie i nabrały strzeleckich nawyków. Choć strzeliliśmy aż 12 goli, to sama gra dawała jeszcze sporo do życzenia. Dziewczyny obecnie są w bardzo wysokiej formie i są niesamowicie zdeterminowane, by osiągać sukcesy. Jednakże cały czas mówię swoim piłkarkom o zachowaniu pokory, bo po ciężkiej pracy musi przyjść sukces, ale wcześniej trzeba na niego bardzo ciężko zapracować – mówi Jacek Grabowski..

DARBOR Bolesławice – Victoria AW 1:12 (0:7)

Bramki dla Victorii AW: Paula Rak 3, Justyna Krajewska 3, Marta Bedra 2, Dagmara Najbuk 2, Karolina Janicka 1, Natalia Marszałek 1

Victoria AW: Urbańska Patrycja,- (Kurylas Katarzyna), Krajewska Justyna, Ryl Karolina, Tokarczyk Roksana, Zapotoczna Karolina,- (Lizurek Paulina), Janicka Karolina,- (Foryś Nikola), Dolata Emilia, Marszałek Natalia, Rak Paula, Najbuk Dagmara, Bedra Marta,

Natomiast w drugim meczu kontrolnym nasza drużyna aż 14:0 ograła drużynę Piasta Nowa Ruda. Do przerwy nasze zawodniczki swoim rywalkom strzeliły 6 bramek. To był kolejny mecz do jednej bramki i wspaniały strzelecki popis piłkarek Jacka Grabowskiego. Gra naszego zespołu w tym meczu była znacznie lepsza niż w ostatnim spotkaniu z Bolesławicami, w którym nasze dziewczyny wygrały 12:1. Tym razem goli padło jeszcze więcej, ale trenera cieszy coś więcej niż tylko tak wysoka skuteczność

- Gdybyśmy wykorzystali wszystkie stuprocentowe sytuacje jakie mieliśmy w tym spotkaniu, to wynik byłby jeszcze wyższy. Nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, bo spudłowała Marta Bedra, ale mimo to, bardziej mnie cieszy coraz to lepsza gra naszego zespołu. Wszystkie dziewczyny zasłużyły na wielkie słowa uznania i dziękuję im za olbrzymie zaangażowanie. Wreszcie tworzymy drużynę – powiedział po meczu Jacek Grabowski.

Piast Nowa Ruda – Victoria AW 0:14 (0:6)

Bramki dla Victorii AW: Dagmara Najbuk 4, Marta Bedra 3, Paula Rak 2, Karolina Janicka 2, Foryś Nikola 1, Sandra Stępień 1, Patrycja Urbańska 1

Victoria AW: Kurylas Katarzyna – (Urbańska Patrycja),- , Krajewska Justyna, Ryl Karolina, Tokarczyk Roksana, Weronika Kowalska -(Zapotoczna Karolina),- (Lizurek Paulina), Janicka Karolina,- (Foryś Nikola), Dolata Emilia, Marszałek Natalia, Rak Paula, Najbuk Dagmara, Bedra Marta – (Sandra Stępień)