Czytających: 5585

REGION: Piłka nożna: Podsumowanie klasy okręgowej oraz MKS – Nysa Kłodzko

Piątek, 4 maja 2012, 17:27
Aktualizacja: Sobota, 5 maja 2012, 14:26
W najciekawszym meczu tej serii spotkań o mistrzostwo klasy okręgowej, MKS Szczawno Zdrój zremisował z Nysą Kłodzko 2–2.

Obie ekipy walczą o awans do IV ligi. Mecz rozgrywany na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Ratuszowej wywołał spore zainteresowanie kibiców obu ekip.

Już na początku meczu MKS zdobył gola za sprawą celnego strzału Mrozowskiego. Do końca pierwszej połowy na murawie nie brakowało ostrej, męskiej rywalizacji. Sędzia bardzo często był zmuszony przerywać spotkanie z powodu dużej liczby fauli. Obie ekipy stworzyły jeszcze kilka okazji, ale bez efektu bramkowego. W drugich 45 minutach emocji nie brakowało. Najpierw goście wyrównali za sprawą skutecznie wykonanego rzutu karnego. Faulował Czechura, a jedenastkę pewnie wykorzystał Matecki. Parę minut później znowu w roli głównej wystąpił Czechura. Tym razem pomocnik MKS-u jednak zapisał się w notatniku z pozytywnej strony, bowiem zdobył gola dla Szczawna. Nysa zaatakowała z wielkim impetem. Gdy wydawało się, że MKS dowiezie zwycięstwo do ostatniego gwizdka, wtedy w doliczonym czasie gry Michnę uderzeniem głową pokonał Cebula.

Dwie pozostałe nasze ekipy doznały wysokich porażek. Górnik Gorce nie dał rady zdobyć choćby punktu w Pieszycach, a Orzeł Mieroszów doznał druzgocącej porażki 0-8 w Nowej Rudzie z Piastem.

Kolejka 24:

Victoria Świebodzice - Lechia II Dzierżoniów 4-1
Unia Złoty Stok - LKS Bystrzyca Górna - mecz przerwany w 45. minucie przy stanie 0-1
Piast Nowa Ruda - Orzeł Mieroszów 8-0
Kryształ Stronie Śląskie - Iskra Jaszkowa Dolna 3-2
Grom Witków - Zjednoczeni Ścinawka Średnia 6-1
Stal Świdnica - Zjednoczeni Żarów 0-1
MKS Szczawno Zdrój - Nysa Kłodzko 2-2
Pogoń Pieszyce - Górnik Gorce 3-0