MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Piłka, fontanna i Platini

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 27 lipca 2009, 17:14
Aktualizacja: 18:03
Autor: Dominika Krawczyk
Fot. dw
Prezydent UEFA Michel Platini, przyleciał wczoraj do Polski. Na trasie jego wizyty znalazł się także Wrocław, w którym Platiniego przywitał… Platini – tyle, że stworzony przez lasery na gigantycznej mgiełce wodnej.

Na osobliwy pomysł wpadli włodarze Wrocławia. Podczas wczorajszej wizyty prezydenta UEFA, który do Wrocławia doleciał na godzinę 18:43, oprócz oglądania przygotowań do Euro 2012, zaproszono go również na specjalny, dwudziestominutowy pokaz fontanny multimedialnej na pergoli.

Wczorajszego wieczoru, wraz z setkami wrocławian i turystów, Platini obejrzał specjalnie przygotowane dla niego widowisko, na którym oprócz stałych elementów takich jak niezwykły taniec fontanny w rytm muzyki, czy licznych ruchomych wizualizacji (baletnica, ptaki wzbijające się do lotu, gigantyczny wilk) wyświetlanych na kolorowych strumieniach wody, zobaczył również samego siebie w koszulce Juventusu Turyn z nr 10 i prezesa PZPN, Grzegorza Lato również obecnego na trybunach, grających wspólnie w piłkę na nowym stadionie we Wrocławiu.

Oczom zaskoczonych widzów ukazała się też wizualizacja stadionu, z siedzeniami, bramkami i zawodnikami. Prawdziwy stadion Platini obejrzy dziś. Na koniec na niebie rozbłysł ogromny napis EURO 2012 POLSKA - UKRAINA. Pokaz powtórzono jeszcze dwukrotnie dla tych ,którym nie udało się dotrzeć na czas. Jest on częścią większego programu, jaki ruszy w przyszłym roku, a jego tematem przewodnim będą właśnie mistrzostwa Europy w piłce nożnej. - Nie jest to ostatnia taka wizyta, będzie ich jeszcze kilkanaście, ale czas nas nie goni – zapewniał prezes PZPN Grzegorz Lato.

Czytaj również

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Miasto broni strażników

Dodatek solidarnościowy

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~IKS 27-07-2009 20:43
Niesamowite są te fontanny, a na mnie największe wrażenie zrobiły zdjęcia 24 i 26.
~ 28-07-2009 19:49
to jest piekne widowisko tych fonntan, zdjecia piekne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wędkarska przygoda

Powiatowa sesja

Biwak Survivalowy

Duda w Wałbrzychu

Wolontariusze odwiedzili seniorów