MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 maja
im. Jaromira, Justyny

„Pieszy kontra pojazd” na wałbrzyskich drogach

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Wtorek, 8 stycznia 2019, 6:36
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
W miniony piątek w Wałbrzychu oraz całym powiecie wałbrzyskim odbyły się działania „Pieszy kontra pojazd”, podczas których funkcjonariusze objęli szczególnym nadzorem rejony przejść dla pieszych.

W trakcie akcji 4 stycznia funkcjonariusze ujawnili 46 wykroczeń popełnionych przez kierujących. 5 z nich dotyczyło nieprawidłowego przejeżdżania przejść dla pieszych. Funkcjonariusze nadzorowali także prawidłowość poruszania się pieszych po drogach. W tym zakresie mundurowi ujawnili także 11 wykroczeń.

Wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem pieszych. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd. Za tego typu wykroczenia taryfikator przewiduje grzywnę, w zależności od rodzaju wykroczenia, od 200 do 500 złotych i aż 10 punktów karnych.

Twoja reakcja na artykuł?

6
50%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
17%
Złości
3
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Spragnieni złodzieje

Podstępni oszuści

Wałbrzych Centrum

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~kierowca 8-01-2019 10:55
Niech panowie Policjanci zwrócą uwagę na ulicę Piłsudskiego na nowym mieście tam piesi wychodzą z zaparkowanych aut prosto pod koła.Miałem takie zdarzenie w tamtym tygodniu w środę jechałem w kierunku polo na wysokość poczty wyszła mi kobieta z zaparkowanego auta bo na przystanek jechał autobus.Pogoda i ulica była fatalna jechałem bardzo powoli więc jakoś wyhamowałem ale mogło dojść do tragedii
~ŁOŚSUPERKTOŚ 9-01-2019 1:39
W drugiej części ma być; "pieszy kontra Predator", tak słyszałem
~Daniel 9-01-2019 8:22
Oczywiście, że tak jest i będzie dopóki nie nastąpi równa odpowiedzialniść , nie każde takie zachowanie da się nagrać i udowodnić ale chamstwa i braku wyobraźni ( delikatnie mówiąc ) nie brakuje . Zarówno z jednej jak i drugiej strony

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Samorządna Jedlina

Na promilach i wbrew zakazowi

Co słychać w Wałbrzychu?

Raport prezydenta

Zagłębie wznawia treningi