MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Pierwszy taki konkurs w WOK–u

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 28 marca 2011, 18:49
Aktualizacja: Wtorek, 29 marca 2011, 7:13
Autor: Sven
Fot. Sławomir Pawlik
Wałbrzyski Ośrodek Kultury na Białym Kamieniu wypełnili miłośnicy bluesa. Kilka godzin trwał finał konkursu „Ale Banda !!!”. Na deser zagrała Nocna Zmiana Bluesa.

„Ale Banda !!!” to nowy pomysł Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Pierwsza jego edycja zakończyła się w ostatni weekend. Dyrektor Jarosław Buzarewicz był zadowolony, że wszystko się odbyło zgodnie z planem.
– To nasza nowa inicjatywa i już widać, że pomysł jest dobry. Po wstępnych przesłuchaniach zaprosiliśmy 6 zespołów. Prezentują dobry poziom. Szkoda tylko, że nie ma ani jednej grupy z Wałbrzycha. Konkurs ogłosiliśmy jesienią. Niestety, żaden miejscowy zespół grający bluesa się nie zgodził – ubolewał Dyrektor WOK-u.

Surowej, ale życzliwej ocenie, w składzie: Martyna Jakubowicz, Sławek Wierzcholski i Jarosław Buzarewicz poddali się: The Mohers Band i Pe Pe ze Strzegomia, Łowcy Szmalu z Ludwikowic Śląskich, Blues Roosters ze Świebodzic, Sonny Blues ze Świdnicy i Midnight Blues z Lubina.

Absolutnym zwycięzcą okazał się ten ostatni zespół, który zabrał wszystkie nagrody. Są nimi: występ w czasie Dni Wałbrzycha, nagranie płyty w studiu nagraniowym, tworzonym właśnie w WOK-u, sesja fotograficzna. Zespół Midnight Blues zwyciężył także w głosowaniu publiczności.

Gdy zapadły wszystkie decyzje, na scenę weszła Nocna Zmiana Bluesa i dała jak zwykle znakomity koncert.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Festiwal odwołany

Projekt warty polecenia

Talenty odnalezione

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Ruszyły próby

Wystawa fotograficzna

Pozytywny projekt WOK–u

Popierają Dudę