Czytających: 5476

Grzędy: Pierwszy start triathlonistów

Środa, 1 sierpnia 2018, 9:42
Aktualizacja: 10:02
Rozpoczął się cykl Grand Prix w Triathlonie Letnim 2018 o Puchar Starosty Powiatu Wałbrzyskiego.

Pierwsza impreza odbyła się w gminie Czarny Bór nad zalewem w Grzędach o Puchar Wójta Gminy Czarny Bór – Adama Góreckiego.
Uczestnicy mieli do pokonania: pływanie - 200 m, rower MTB – 8 km, bieg 4 km. Pierwsza konkurencja - pływanie odbyła się w górskim zbiorniku wodnym, natomiast jazda na rowerze i bieg zostały wytyczone na 2 kilometrowej technicznej pętli wokół zbiornika wodnego. Na trasie zostały wytyczone dwa boksy techniczne – pierwszy po wyjściu z wody, drugi po zakończeniu jazdy na rowerze.
Triathlon ukończyło 30 zawodników. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe oraz posiłek. Pierwsze trójki zawodników w kategorii Open K + M otrzymali puchary ufundowane przez Gminę Czarny Bór.