MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pierwszak – jak to dumnie brzmi!

Wiadomości: REGION, Szczawno Zdrój
Sobota, 7 listopada 2015, 12:31
Autor: red
Fot. użyczone
Zgodnie z tradycją Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie–Zdroju 4 listopada odbyła się uroczystość pasowania na ucznia.

Uroczysta gala miała miejsce w pięknych wnętrzach Teatru Zdrojowego im. H. Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju. Swoją obecnością galę uświetnili: burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk, Przewodnicząca Rady Miejskiej Marzena Sobczyk, wiceburmistrz Urszula Burek, proboszcz Jarosław Żmuda oraz dyrektorzy szczawieńskich placówek oświatowych i kulturalnych.

Wśród przybyłych gości byli rodzice i dziadkowie pierwszaków, cała społeczność Miejskiej Szkoły Podstawowej oraz reprezentacja Przedszkola Miejskiego i Publicznego Gimnazjum w Szczawnie-Zdroju.

Był to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów i ich wychowawców: Jolanty Sikory, Moniki Szmyt-Nowak oraz Ewy Myszkowskiej. Dzieci zaprezentowały na deskach teatru program artystyczny i tym samym udowodniły, że są gotowe do wstąpienia w poczet uczniów szkoły.

Aktu pasowania na ucznia dokonała Dyrektor Sylwia Kotarba. Uczniowie klas pierwszych otrzymali swój pierwszy ważny dokument – legitymację szkolną, pamiątkowy dyplom pasowania na ucznia oraz upominki od władz miasta i rodziców.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nagrody przyznane

Kradli prąd

Nauczyciele docenieni

Czyste miasto

Wspólne czytanie

Udany festyn

Koalicja zmobilizowana

Niepewny los basenu