MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Pierwsza w Wałbrzychu sonda miejska

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 8 listopada 2012, 16:07
Aktualizacja: Piątek, 9 listopada 2012, 6:08
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
10 listopada na osiedlu Podzamcze pojawi się kilkunastu studentów, którzy będą pytać mieszkańców o pomysł na zagospodarowanie budynku po liceum nr 5. Aktywizacja mieszkańców i wyjście naprzeciw realnym potrzebom, to priorytetowe cele pierwszej wałbrzyskiej sondy obywatelskiej.

Urząd Miejski w Wałbrzychu wraz z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową przygotował pierwszą sondę miejską w Wałbrzychu. Jej celem jest poznanie potrzeb i opinii mieszkańców na temat projektów i inwestycji, jakie powinny być zrealizowane w Wałbrzychu.

- Chcemy poznać opinię, pomysły mieszkańców Podzamcza na temat zagospodarowania drugiej części budynku po byłym liceum nr 5, który znajduje się na ul. Kasztelańskiej. Cześć tego budynku została już zagospodarowana przez Gminę Wałbrzych. Powstał tam bezpłatny Integracyjny Żłobek Samorządowy dla grupy 75 dzieci. Pomysł mieszkańców zostanie wpisany do planu budżetu na 2013 r. – zapowiada Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Sonda będzie dwuetapowa. Pierwszy etap zakłada przeprowadzenie ankiet. 10 listopada kilkunastu studentów wałbrzyskiej PWSZ wyruszy na Podzamcze. Opracowane wyniki zostaną wykorzystane w drugim etapie, tj. w powszechnym głosowaniu mieszkańców na wybrany pomysł zagospodarowania budynku. Głosowanie odbędzie się 16 listopada w największych skupiskach mieszkańców Podzamcza oraz na facebooku.

- Liczymy, że akcja przyczyni się do wzrostu świadomości społecznej, a także stanie się podstawą do aktywnego współdecydowania mieszkańców o miejskich inwestycjach. Jeśli ten pilotażowy program się sprawdzi nie widzę powodu żeby przeprowadzić tego typu sondę w dwóch lub trzech innych dzielnicach Wałbrzycha – mówi Prezydent Miasta Roman Szełemej – bardzo mi zależy na tym żeby zmobilizować ludzi do współdecydowania o losach swojego miasta.

Czytaj również

Czysto na Chełmcu

Bezpieczeństwo w wakacje

Zagłosuj na wakacjach

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Zenek 8-11-2012 16:55
tak, tak obywatele się wypowiedzą, a władza i tak zdecyduje po swojemu
~Froncek 8-11-2012 17:36
Mam dla nich propozycje pytań w sprawie zagospodarowania dwóch poszkolnych budynków na Rusinowej. Budynek po "szesnastce" pięknie niszczeje od dawna, za to ten po "morcinku" wygląda szkaradniej.
~księgowy 8-11-2012 18:55
Czyli w zasadzie mamy realizację PRL-u, ponieważ akcja jest w pełni realizacją tzw. demokracji ludowej. W kapitalizmie zaś , którego nie mamy, o losach żłobka decydował by wolny rynek i przedsiebiorca który by go kupił na uczciwych zasadach.
~meksyk 8-11-2012 19:53
Ne opluwaj PRLu. Miał co najmniej tyle samo zalet co wad. Co do budynku. Czy pan Szełemej nie ma koncepcji jego zagospodarowania? To nie słychane. Może żłobek? Tak tylko podpowiadam, bo jak napisał ktoś wcześniej i tak zrobi co mu do łba strzeli.
~konstantynopolitańczykiewiczównieneczka 8-11-2012 21:11
Panie księgowy! Nie "realizację"a"rewitalizację",bo to jest obowiązująca nowomowa w naszym nowym-promieniejącym dobrymi prognozami-mieście. Ja mam pomysła! Może by my tam roztworzyli muzeum jaśnie Nam Panującego? Taki żywy skansen. Porozwieszałoby się portrety wielkości takiej,jak się wieszało Kim Ir Sen-owi,czy Mao.Wypisało złotą czcionką,na ścianach malowanych w kolor chińskiego jedwabiu,wszystkie zasługi JNP-od urodzenia po dzień dzisiejszy. Może nawet powystawiało różne -takie tam- makietki.I foty,jak się ściska to z Weihsem to z ruskim ambasadorem Nasze Słoneczko. I jeszcze od tego miejsca aż do Klonowej postawić te nowe lampy,ładnym brukiem wyłożyć i wyznaczyć "Trakt Ku Słońcu"!!!Przepraszam za te zgryźliwości,ale już mi się ulewa jak na tę propagandę sukcesu patrzę!
~księgowy 8-11-2012 21:33
Wymień mi choć jedną zaletę PRL-u, ja przypomne jedną wadę, która kompletnie dyskredytuje ten twór polityczno - społeczny; ludzie chcieli z niego uciec na potęgę, ale zależało to od widzimisię milicjanta z biura paszportowego który był zwykle nastawiony na nie albo składał propozycje nie do odrzucenia typu kablowanie na sąsiadów czy straszył represjami na najblizszej rodzinie. Podobnych wad było wiele więcej.
~KRIS 8-11-2012 22:04
W normalnym kraju-decyzje inwestycyjne podejmowane są przez specjalistów(po wszechstronnych analizach).Żenujące akcje typu : co powinno tu być-są idiotyczne." Moim zdaniem w tym miejscu powinien być tor żużlowy" - i co w związku z tym....
~Milena! 8-11-2012 23:26
KRIS! W normalnym kraju decyduje o tym rynek i zasady popyt- podaż! A w socjalizmie kto decyduje? No kto? A tak na marginesie to w tej części budynku miała powstać nowoczesna mediateka. Od roku Romano o tym opowiada!
~ 9-11-2012 1:24
a co zbudynkami szkół na Białym Kamieniu? Sp.14, Sp.2, ZDZ Samochodówka na Andersa, Gastronomik, Gimnazjum na Sobiecinie, Dawna szkoła nr.11, 18. Na Piaskowej po szkole nr.13, po szkole nr.12, po szkole na ul.Młynarskiej, po szkole na ul.Pankiewicza! SZOK Tyle budynków a ludzie nie mają gdzie mieszkać.Wstyd!
~księgowy 9-11-2012 7:18
Czyli wszystko wróciło już do kultu jednostki i klaskającej mu klaki. Brak tylko oficjalnego podkładu naukowo-filozoficznego uzasadniającego jedynie słuszne dezyzje.
~@ 9-11-2012 8:16
Zadają pytania mieszkańcom? Po co ? Czyżby Prezio nie miał pomysłu? A może chodzi o to, że społeczeństwo wypowie się co chce aby w tym obiekcie funkcjonowało coś tam powstanie, nie będzie pieniędzy na utrzymanie a wódz powie: "chcielisćie to macie". Rączki umyte,sprawa załatwiona.A może scenariusz drugi: brak pieniędzy w kasie miasta i obawa przed podjęciem decyzji(jedynie słusznej) bo co ludzie powiedzą.
~Moshe 9-11-2012 13:17
Utworzyć tam Muzeum Żydów Wałbrzyskich.
~super 9-11-2012 13:35
FAJNY POMYSŁ TO LUDZIE BĘDĄ DECYDOWALI CO IM JEST POTRZEBA A JAK ZWYKLE BANDA OPOZYCJI DUŻO KRZYCZY, WIDZĄ ŻE SZEŁEMEJ ROBI DOBRZE TO CHCĄ ZAKRZYCZEĆ HAHAH ŻAŁOŚNI HAHAH
~księgowy 9-11-2012 17:17
Jasne że dobrze robi a jeszcze wtykają mu szpilki - to nie ludzie , to wilki. To mówiłem ja , Jarząbek.
~aga 9-11-2012 19:37
a jak szkoły likwidowali to liczyli się ze zdaniem ludzi? trzeba było wtedy sondę zrobić!
~Polak z krwi i kości 11-11-2012 23:53
Panie Prezydencie miasta Wałbrzycha. Proponuje Panu Synagogę tam zrobić

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Duda w Wałbrzychu

Lis zagryzł łabędzia

Kosze przy szlakach

Popierają Dudę

Z aplikacją bezpieczniej