Jelenia Góra: Pięciu kolarzy Jamy na zawodach Bike Adventure

Wtorek, 13 lipca 2010, 12:43
Aktualizacja: 20:02
Kolarze Jamy zdominowali zawody w Jeleniej Górze
W Jeleniej Górze odbyła się kolejna edycja Bike Adventure – indywidualnego wyścigu kolarskiego MTB składającego się z IV etapów.

W zmaganiach wzięli udział kolarze Jamy Wałbrzych. Uczestnicy mieli do pokonania bardzo trudną trasę. Pierwszego dnia zwyciężył zawodnik Jamy Adam Drahan z czasem 27.50 sekund. Na 3. miejscu przyjechał inny wałbrzyszanin Damian Blachnik. Tomasz Mach był 11., Marcin Janiszewski 14., a Marcin Wiśniewski 28. Te wyniki dobrze prognozowały na kolejny dzień. I faktycznie tak było. Drugiego dnia fotokomórka musiała rozstrzygnąć, że etap wygrał Damian Blachnik przez Adamem Drahanem. Na 5. miejscu uplasował się Tomasz Mach, Marcin Janiszewski był 18., a Marcin Wiśniewski 28.

III etap wygrał Dariusz Poroś z Wrocławia. Na drugim miejscu uplasował się Adam Drahan, a trzeci był Damian Blachnik. Marcin Janiszewski zajął 8 lokatę, Tomasz Mach był 9., a Marcin Wiśniewski 15. Ostatni etap najszybciej pokonał Roman Antczak z Jeleniej Góry, a tuż za nim finiszowali kolarze Jamy - Damian Blachnik i Adam Drahan. Na 8. miejscu etap ukończył Tomasz Mach, Marcin Janiszewski był 12., a Marcin Wiśniewski 15.

W klasyfikacji generalnej wygrał Adam Drahan przed Damianem Blachnikiem. Tomasz Mach zajął 6. pozycję, Marcin Janiszewski był 13., a Marcin Wiśniewski został sklasyfikowany na 21 miejscu. W klasyfikacji drużynowej Jama odniosła zdecydowane zwycięstwo.