MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

Piątek zastąpił Głąba na fotelu prezesa WPWiK

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 21 kwietnia 2011, 14:28
Aktualizacja: Wtorek, 26 kwietnia 2011, 13:26
Autor: Sven
Fot. spawlik
Dwóch dni potrzebowała Rada Nadzorcza Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, by odwołać Piotra Głąba z funkcji prezesa firmy.

Rada nadzorcza zebrała się w środę rano w celu odwołania Piotra Głąba z funkcji prezesa WPWiK. Do podjęcia decyzji jednak nie doszło. Po około trzech godzinach posiedzenie zostało przerwane i przełożone na następny dzień. Prezes nie mógł wziąć udziału w posiedzeniu i tym samym przedstawić swojego stanowiska.

Czwartkowe posiedzenie, już z udziałem Piotra Głąba, również trwało około trzech godzin i zakończyło się podjęciem konkretnych decyzji. Dotychczasowy prezes został odwołany, a w jego miejsce powołano Sławomira Piątka.

Rada Nadzorcza WPWiK składa się z trzech osób. Przewodniczącą jest Barbara Tumidalska – Człapa, a członkami Adam Urlik i Marian Frach. Obydwa dzisiejsze głosowania zakończyły się wynikiem: 2: 1. Marian Frach najpierw był przeciw odwołaniu dotychczasowego prezesa, a następnie przeciw powołaniu Sławomira Piątka.

Po zakończeniu posiedzenia rady Marian Frach uzasadniał wyjaśniał swoje odrębne zdanie:
- Głosowałem przeciw odwołaniu prezesa Głąba, ponieważ nie do końca przekonuje mnie argument WZWiK o utracie do niego zaufania. Można by go przecież odwołać 29 kwietnia, kiedy rada nadzorcza pozna wyniki finansowe przedsiębiorstwa, które mogłyby być powodem do utraty zaufania i zwolnienia. Głosowałem także przeciw powołaniu Sławomira Piątka. Nie chodzi o jego osobę, ale o tryb powołania. Uważam, i to już od 1980 roku, że takie stanowiska powinno się obsadzać w drodze konkursu. Ponadto prezes powinien mieć kontrakt menadżerski, a nie umowę o pracę. W przeciwnym wypadku będzie się powtarzać taka sytuacja jak z Piotrem Głąbem. Można go odwołać z funkcji prezesa, ale nie można zwolnić go z pracy ani zmienić stawki wynagrodzenia, ponieważ chroni go „immunitet” radnego powiatowego.

Nowy prezes został wybrany, ale jeszcze nie podjął swoich obowiązków. Do ustalenia pozostała kwestia wynagrodzenia i innych warunków umowy. Sławomir Piątek najprawdopodobniej pojawi się w pracy po świętach. Powinien wtedy przedstawić plan działania, który doprowadzi do racjonalizacji kosztów działania WPWiK.

Czytaj również

Nagminnie łamią przepisy

Minister w Wałbrzychu

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~ania2 21-04-2011 15:05
PREZESKA ODWOŁALI I CHWAŁA IM ZA TO A CO Z JEGO ZASTĘPCĄ?
~xxx 21-04-2011 15:17
"ponieważ chroni go „immunitet” radnego powiatowego." Jaki immunitet? Tylko patrzeć jak pójdzie za kratki . A Głąb przypadkiem nie z PO?
~Beza 21-04-2011 16:19
Ja pana Piątka nie znam. Jednak nie mam zaufania do ludzi którzy są "specjalistami" w jakże odległych dziedzinach. Pan Piątek był szefem Naprawy Taboru Kolejowego, szefem zamku Książ (przed Wojcieszakiem), teraz będzie szefem WPWiK? Prawda, że różne dziedziny? Chociaż...tu i tu i tu babrał się i będzie się babrał w g....
~custome1 21-04-2011 17:38
WZWiK chce znowu podniesć czynsz dzierżawny od WPWiK czyli niebawem będzie podwyżka wody. Głąb się nie zgodził na tą podwyżkę, więc go odwołali i szybciutko wsadzili następnego koleżkę. Sytuacja wygląda następująco. Głąb nic nie traci bo dostaje takie samo wynagrodzenie. Nowy prezes dostanie wysoką pensję i zgodzi się na podwyżkę czynszu (kilka milionów rocznie więcej). Może ktoś ma pomysł jak legalnie załatwić WZWiK??
~ 21-04-2011 18:29
A dlaczego nie wzieto pod uwage ,kandydata Andrzeja Zibrowa ?To czlowiek wszestronnie uzdolniony.
~Piskorz 21-04-2011 19:24
Wałbrzyszanie, macie to w nagrodę jak głosowaliście i co wybraliście: większe opłaty za parkowanie , wodę, komunikację i to nie koniec.
~ona77 21-04-2011 20:38
Tak a smaczku dodaje to,że będzie dwóch preziów i dwie pensje wypłacane,a my mieszkańcy za to zapłacimy ....
~Gringo 21-04-2011 21:22
WZWiK to układ ponad partyjny, WPWiK to spółka podległa temu układowi. Prawo podległości stanowi o kryteriach wyboru chłopca do bicia. Padło na Prezesa WPWiK, za brak porozumienia z WZWiK ,został odwołany, a przecież wiemy , że porozumienie takowe funkcjonowało w okresie wyborów.
~custome do Gringo 21-04-2011 22:43
WZWiK to związek gmin a ich przedstawiciele to wójtowie, burmistrzowie i główny przedstawiciel największej gminy Wałbrzych Piotr Kruczkowski. Chyba niewiele wiesz o WZWiK. Sami przetworzyli WPWiK w spółkę i mają 100% jej udziału. Przecież to jawne złodziejstwo. Nakładają milionowy czynsz na WPWiK, corocznie zwiększając. Wszyscy za to płacimy. Woda była by o połowe tańsza gdyby nie koszty gromadzone przez WZWiK. Może powinien zająć sie tym urząd skarbowy.
~Gringo 21-04-2011 23:43
Co do idei utworzenia Związku doskonale ją znam , realizm jednak jej zaprzecza. Co do historii powolania tego tworu WZWiK też , patrz w okresie PRL tworzenie Zjednoczeń. Co do zachowań przedstawiciela gminy Wałbrzych znam je również. Smutne ale przedstawiciele innych gmin zabiegają skutecznie o interes swoich mieszkańców a on zabiega jedynie o stołki dla kolesi z PO a obecnie dla kolesi z SLD.
~marek 22-04-2011 8:03
Dobrze zrobił Mieroszów,że zrezygnował z WZWiK i sami zarządzają wodą i ściekami ha,ha,ha,
~życzliwy 25-04-2011 23:37
A czy odwołają też wiceprezesa.? Mógłby zostać KIEROWCĄ najlepiej autobusow w mpk
~mono 28-04-2011 18:08
Piątek to przecież POwiec, ale jaja, dalej swoich pchają
~jaremi 13-07-2011 22:57
ten przybleda zpo robi czystki w wpwik zwolnil matke 4 niel dzieci wstyd
~JOHNI 13-07-2011 23:11
NIESTETTY TO POAWDA.NIECH TA BABDA ZPO POSTEPUJE TAK DALEJ TO NAPOWNO WGRA WYBORY W WALBRZYCHU.KOBIETY WALBRZYSKIE GLOSUJCIE NA PO TO WASZE DZIECI NIEDLUGO BEDA GLODE-OCZYWISCIE NIE TE Z PO
~lewica 16-07-2011 23:22
Jesteście pewni, że Piątek jest z PO, a nie bezpartyjny fachowiec?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Raport prezydenta

Ortopedia nie przyjmuje

Strefa szkoli zdalnie