Wałbrzych: PGS nr 11 najlepsze wśród dziewcząt

Poniedziałek, 28 stycznia 2019, 8:43
Aktualizacja: 8:48
Autor: JAZ
Finałowa faza rozgrywek siatkarskiej gimnazjady dziewcząt, zakończyła miejski etap.

Faworyt zawodów, Publiczne Gimnazjum Sportowe nr 11, zarówno w ćwierćfinale jak i w półfinale, nie miało zbyt dużych problemów. Podobnie ich rywal z finałowego starcia Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5. W meczu decydującym o złotym medalu i awansie do kolejnej fazy rozgrywek, emocji już nie brakowało. Kapitalny pierwszy set zakończył się zwycięstwem PSP 5 zaledwie 25:23. W drugiej partii lepsze okazało się sportowe gimnazjum. Zwycięstwo 25:20 dało kibicom dodatkowego seta. Tie-break okazał się równie emocjonujący. Lepiej jednak na zagrywce spisały się dziewczyny z Piaskowej Góry. Dzięki temu zwycięstwu, Publiczne Gimnazjum Sportowe będzie reprezentować Wałbrzych w kolejnym etapie rozgrywek.